Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy érhetem el, hogy kicserél...

Hogy érhetem el, hogy kicseréljék a garanciális note4-em törött kijelzőjét?

Figyelt kérdés

Tudom Magyarországon élek ezért úgy is azt mondjátok, hogy semmit. De hát ha vannak olyan emberek akik tudnak kibúvókat. Például arra gondoltam, hogy kicsapom a balhét és feljelentem őket azzal az indokkal, hogy kihasználják a vásárlóikat és arra kényszerítik őket, hogy új készüléket vegyenek miközben simán megtehetnék, hogy az 500 forintos előállítási költségű plexijüket értelmes áron eladják. Nem is tudom milyen jogszabály van erre. A lényeg, hogy a környezet rovására megy a pazarlás, és erre is hivatkozva jelenteném fel őket ha nem cserélik ki.

Nem tudom mennyire érthető.



2017. ápr. 20. 22:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Amúgy elmondanád, hogy milyen jogalapon perelnéd be őket?
2017. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Elég fos telefonod lehet ha 5k-ból megúsztad a kijelző cserét.
2017. ápr. 21. 22:03
 23/29 anonim ***** válasza:

"Elég fos telefonod lehet ha 5k-ból megúsztad a kijelző cserét."


Ha annyira kíváncsi vagy, LG G3 D855 van nekem és kinek mi a fos. Nekem telefonálásra, emailezésre, facebook messengerre, zenehallgatásra és tájékozódásra kell a telefon. Néha fotózok párat. Nem kell mindenfajta szuper játékra, 4k-s videó lejátszó stb.

2017. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Kérdéseket megfogod még válaszolni vagy már csak ócsárlod a másikat?
2017. ápr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Na ezt nem tudom, már mint hogy milyen jogon. Szerinted nem használják ki a multik a kiskapukat? Bejönnek Magyarhonban, 5 évig adómentesek aztán kivonulnak és másik néven jönnek be. Lehet már nem így van, de így volt sokáig. Jogosnak jogos de nem igazságos. Na most ők annyiért adják a rohadt kijelzőjüket amennyiért akarják és én ezt tartom igazságtalannak. Nézd, amikor én megvettem a telefont, akkor rohadt sokat gyűjtöttem rá. Tájékozatlan voltam és fogalmam sem volt, hogy egy ilyen kijelző csere gyakorlatilag drágább mulatság mint venni egy jó állapotú használt note4-et. És én ezt tartom igazságtalannak.


Valószínűleg azért nem értitek meg a helyzetemet mert sosem kellett igazán szar munkát végeznetek (lapátolás, csákánnyal egy egész utcát felverni stb..) vagy sosem volt igazságtalan veletek a főnökötök. Nem futárkodtatok így sosem kellett még megállni tilosban megállnotok. Ti vagytok azok akik ilyen helyzetben a futár orra alá dörgölitek, hogy minek állt ott meg, vállalja a felelősséget. Közben meg azt nem látjátok, hogy egy 50 kilós csomagot kellet kiszállítania címre és ezt 150 méterről képtelenség megtenni napjában 30x. Erre azt mondjátok, hogy akkor minek vállal ilyen munkát. Ti ezek az emberek vagytok. Itt nem csak az én törött kijelzőmről van szó. Az egy piti dolog. Régen egy Hajdú mosógép 20 évig működött aztán ha valami elromlott benne a mosógépszerelő (mert akkor még volt ilyen) kicserélte. Jobban megérte akkor kicserélni a dolgokat mint újat venni. Manapság meg mi megy? Van egy x termék 2-3 év gyártói garanciával. Ha szerencséd van nem megy tönkre a gari után egyből de a nagy átlagnál kimutatható, hogy kb. 5-6 éven belül elromlik. Hozzáteszem, hogy nem az elavulással nem értek egyet. Nem azt mondom, hogy ne legyen 4K vagy 8K TV és mindenkit rákötelezek arra, hogy FHD-n nézze a minőségi műsorokat a kereskedelmi csatornákon. Akinek van pénze az vegye meg a minőséget. De legyen javítható! És én ennek szeretném a szabályozását KÉRNI. Bizonyára ha 60%-al olcsóbb lenne egy új kijelző (60K helyett ~20-25k) valószínűleg még ezzel az árréssel is hasznot termelne ezzel a samsung. Több ember javítaná meg a csere helyett a telefonját és a legfontosabb, hogy kevesebb szennyező anyag, műanyag használódna el. Kevesebbet pazarolnánk.


Azt, hogy kit jelentek fel NEM TUDOM, hogy milyen jogalapon NEM TUDOM.

2017. ápr. 22. 22:27
 26/29 anonim ***** válasza:

Azért ilyen kevés információ alapján, ez már nem semmi.


Lehet velem van a gond, de úgy nem tudom, hogy megérteni a helyzeted, hogy 10 órában güriztem egy konyhán nyáron és volt amikor a kést inkább séfbe állítottam volna, 16 órát melóztam egyhuzamban, abból 8 órát éjszaka a raktárban folyamatosan pakoltam, aztán aludtam 2-4 órát majd bementem az egyetemre órára.


"Közben meg azt nem látjátok, hogy egy 50 kilós csomagot kellet kiszállítania címre és ezt 150 méterről képtelenség megtenni napjában 30x. Erre azt mondjátok, hogy akkor minek vállal ilyen munkát. "


Mifelénk ezt úgy hívják, hogy rossz logisztika és tisztában vagyok azzal, hogy nem a futár hibája, hanem azé a személyé, aki a központban és ennek a megszervezésért felelős.


"Régen egy Hajdú mosógép 20 évig működött aztán ha valami elromlott benne a mosógépszerelő (mert akkor még volt ilyen) kicserélte. Jobban megérte akkor kicserélni a dolgokat mint újat venni. Manapság meg mi megy? Van egy x termék 2-3 év gyártói garanciával. Ha szerencséd van nem megy tönkre a gari után egyből de a nagy átlagnál kimutatható, hogy kb. 5-6 éven belül elromlik"


Na azért ne hasonlítsuk már össze a hiánygazdaságot a mai rendszerrel. Ott az volt a kérdés, hogy van vagy nincs, nem az, hogy melyik. Mondjuk kedvencem az apám autós sztorijai, hogy azokat még egy szerszámos ládával simán megszerelte,végül mégsem foglalkozott ilyen dologgal és ma már nem olyan kocsija van.

Egyszer kell minőséget megfizetni és aztán az is elműködik 10 évig. A hűtőnkben semmit nem kellett cserélni, pedig több, mint 10 éve megy éjjel-nappal. Mosógépben és kazánban 1-1 alkatrész csere az elmúlt 8-9 évben.

Amúgy meg nem elromlik inkább csak elavul, a legtöbb dolog, amit cserélnek az emberek az az autó, telefon, számítógép.



"Bizonyára ha 60%-al olcsóbb lenne egy új kijelző (60K helyett ~20-25k) valószínűleg még ezzel az árréssel is hasznot termelne ezzel a samsung. Több ember javítaná meg a csere helyett a telefonját és a legfontosabb, hogy kevesebb szennyező anyag, műanyag használódna el. Kevesebbet pazarolnánk. "


Na most jön az a pont, hogy a tévképzettel ellentétben semmilyen monopolhelyzetben sincsen a Samsung, feltehetően a környékeden is van olyan üzlet, ahol kicserélik a kijelzőt az általad megjelölt áron. Nekem olyan 2 perc alatt sikerült találnom a google segítségével. Ma Magyarországon egy cégnek joga van, annyiért elvégeztetni egy munkát, amennyiért szeretni. Ugyanígy joga van az ügyfélnek is eldönteni, hogy adott áron az adott munkát velük végezteti-e el. Még mielőtt felmerülne, hogy a elveszti a garanciát, ha nem egy adott céggel csináltatja, akkor mérlegelni kell, hogy melyik éri meg jobban.(Ez még mindig nem monopolhelyzet)

Esetleg csinálj egy vállalkozást, ahol olcsóbban megcsinálják.


"Azt, hogy kit jelentek fel NEM TUDOM, hogy milyen jogalapon NEM TUDOM."

Akkor előbb talán utána kellene nézni, mielőtt pert mondogatsz. Szerintem, ha meg is próbálod szimplán kiröhögnek téged az bíróságon, az előző bekezdés miatt. Az az előző rendszer volt, ahol szabályoztak mindent.

2017. ápr. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Figyelj, a kérdésem nem az volt hogy jogos-e a kérésem. Oda is írtam, hogy nem tudom milyen jogszabály van rá.


"Mifelénk ezt úgy hívják, hogy rossz logisztika és tisztában vagyok azzal, hogy nem a futár hibája, hanem azé a személyé, aki a központban és ennek a megszervezésért felelős. "


Már megint nem vagy tisztában a dolgokkal. Tegyük fel pizzafutár vagy. Kapsz egy 50 ezer forintnyi rendelést. 4 családi pizza, 5 üveg fanta és még sorolhatnám. Alapból nem tudod felvinni egyszerre. Van a közelben egy üres mozgássérületeknek járó parkoló, vagy megállhatsz az úttesten is de ott éppen egy megállni tilos tábla kacsint rád a sarkon. Esetleg megállhatsz a következő szabályos várakozóhelyen ami 150méterre van. Na most akkor ki is a hibás ha rossz helyen állsz meg? Persze, hogy a futár. Szerinted jogos ilyenkor büntetést kapnia? Igen. De szerintem ez a helyzet sem korrekt erkölcsileg. Azaz ezt is szabályozni kéne. De te kemény tökös férfi vagy. Az autoriterségben a szabályokban hiszel. Aki hibázott vállalja.


Tudsz mástól venni (tehát nem a samsungtól) note 4-hez kompatibilis LCD kijelzőt és érintőpanelt? Ha tudsz akkor írd már meg. Én ezt értem monopól helyzet alatt. Az lenne a jó ha a jelenlegi gazdaságban a jobb minőség nyerne. A verseny lenne a legjobb a gazdaságnak. Ha LÉTEZNE még 3-4 cég aki képes lenne szuperamodel kijelzőket gyártani, akkor a cégek ismeretében el tudom dönteni, hogy a csingcsángcsungot veszem 2000 HUF-ért, a MegbízhatóMárká-t veszem 8000-ért vagy a Samsungot 60ezerért. Ez k€rv@-ra monopól. Megnéztem az A5, a J5 és az A3 telefonok kijelző cseréjét. Gyakorlatilag egyik esetében sem érdemes megjavítani a betört kijelzőt.


Szerintem sokan örülnének és sokkal kevésbé lenne pazarlóbb a világ ha a dolgokat megjavítanánk nem pedig eldobnánk és vennék egy újat. Erre az alapkoncepcióra kéne közgazdászokkal, jogászokkal olyan globális gazdasági keretet megformázni ami materializálni az elképzelésem.

A kérdésemről alkotott konzekvenciád mindössze annyi, hogy ingyen akarom megcsináltatni a kijelzőmet.

2017. ápr. 23. 00:25
 28/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, azon túl, hogy ezeket a kijelzőket nagy eséllyel nem is a samsung gyártja (talán lg vagy sharp, nem tudom) a te legnagyobb problémád inkább az (amire a legtöbb negatívabb válasz is irányult), hogy olyan telefont vettél, amit nem engedhetsz meg magadnak.

Megint más tészta, hogy valakinek van-e rá pénze és megint más, hogy megengedheti-e magának.

Ne vegyél prémium terméket, ha az ilyen költségek ennyire mellbevágnak, ha meg mindenképpen szeretnéd, akkor ne síránkozz.

Amúgy a plexi messze nem "500 forintos", bár most már nem tudom, hogy az üveg tört benne össze vagy maga a kijelző; hosszú évek tervezése, fejlesztése több tízmilliós gépekkel és milliókat eltévő mérnökökkel.

Az üveget pár ezer forintért tudod kicserélni (3-5000), a kijelző meg ha jól láttam 20nál kezdődik ha magadnak csinálod.

2017. ápr. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

A futár miért különleges?? Mi az az életmentő beavatkozás, aminél emberélet múlhat azon, hogy pár másodperccel előbb vagy később érkezik?

Nekem az jön le, hogy voltál/vagy futár azért már külön törvény. Pedig sok olyan szakma van, ahol jóval több dolgot kell felcipelni és elképzelhető, hogy nehezebb is. Egyszer mi is költöztettünk és volt hasonló helyzet. Szekrényekkel sétáltunk 150 méterrel többet.

Amúgy máshol kreatívak a futárok. Mi is szoktunk nagyobb mennyiséget rendelni érdekes, hogy mindig megoldják, hogy ne kelljen kétszer fordulni, erre valók a táskák és szatyrok.


A következő részt, azt hiszem 28-as eléggé jól kifejtette.


Igazából meglehet javítani a legtöbb dolgot, csak valószínűleg többe kerülne, mint az eredeti, mivel alacsony az előállítási költsége. Ebből a kérdésből úgy veszem ki, hogy te nem igazán fizetnél többet a javításért.

Ez szimplán technológia fejlődés, nem véletlenül van az, hogy nyugat-európai országokban a kézműves termékeknek sokkal nagyobb az áruk.


A számomra a kérdés ezt jelenti:

Ingyen akarod megcsináltatni, mert képtelen vagy vállalni a felelősséget, hiszen a rád bízott termék(amit gondolom megvettél) a te gondatlanságodból sérült meg, nem pedig a gyártás során fellépő hiba miatt vagy más személy miatt. Mondva csinált indokokat keresel miközben azok az árak nagy valószínűséggel a termék megvétele előtt is elérhetőek voltak.

Ha már egyszer említetted a magyar hozzáállást, akkor szeretném közölni, hogy ez is tipikus magyar hozzáállás, amit te képviselsz.


Ha már ennyire felemlegetted a környezettudatosságot, akkor elmondanád, hogy a megvásárláskor milyen környezethez kapcsolódó mérőszámokat vettél figyelembe a termékkel kapcsolatban?

2017. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!