Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez már telefonos zaklatásnak...

Ez már telefonos zaklatásnak minősülhet?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal már évek óta nem tartjuk a kapcsolatot, és ezelőtt sem volt köztünk túl jó viszony. Kb 5-6 hónapja az újdonsült élettársával együtt elkezdtek engem hívogatni, azzal a céllal hogy szeretnének velem találkozni, néha összefutni, és egy úgymond családi idillt kialakítani. Már többször is megmondtam nekik hogy ne hívjanak, ne keressenek, felejtsenek el. Ennek ellenére továbbra is keresnek havonta többször is. Az előző beszélgetés közben már el is fajultak a dolgok, de fenyegetésig nem ment el a dolog.

Nos, a kérdésem az lenne, hogy ez már zaklatásnak számít? Ha igen, mik a lépések, milyen bizonyítékok kellenek? Jelenleg a hívásnaplót tudnám csak felhozni sajnos. (nem csak a saját telefonomon zaklatnak, hanem más hozzátartozókén is)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. ápr. 29. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi az az annyi?
2017. ápr. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valódi zaklatókkal sem foglalkoznak érdemben. Inkább béküljetek ki...
2017. ápr. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tiltsd le a számot azt kész.
2017. ápr. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ahogy már mondtam, sajnos nem csak az én telefonomat hívogatják. Arra is volt már példa, hogy három napon keresztül hívogattak (kb 4-5 alakalommal egy este), majd aztán az akkori szomszédomat hívták fel, hogy szóljon nekem. Ez nem csak nekem kínos már, hanem a szomszédomnak is. Egyszerűen lerázhatatlanok.. Ha nem veszem fel, addig hívnak vagy az én, vagy más telefonján, amíg meg nem unom és fel nem veszem vagy veszi valamelyik hozzátartozóm. Már többször is elmagyaráztam nekik hogy semmi értelme az egésznek, csak a vita van belőle. A 'kibékülés' pedig nyilván nem megoldás, mivel nekik csak az az egy vágyuk van velem kapcsolatban, hogy találkozgassak velük és legyünk jóban. Nos, nekem ez eszem ágában sincs, de ezt nem hajlandóak megérteni.


Esetleg ha felvételeket készítek a beszélgetésekről, azt tudtukra kell adnom még a beszélgetés megkezdésével?

2017. ápr. 30. 10:19
 5/5 anonim válasza:
Szerintem hatalmas nagy tojás!
2017. máj. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!