Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hatóságok nem büntetik meg...

A hatóságok nem büntetik meg az olyanokat, akik ilyen videóra felvett otromba viccekkel, ún. prankokkal rémisztgetik az embereket, pl. arab terroristának öltöznek be?

Figyelt kérdés

A youtubeon számtalan ilyen prank videó kering, vegyük például ezt: https://www.youtube.com/watch?v=PF9sgDLrJ-o itt egy kisbárányt is felhasználtak az "akciójukhoz."


Emitt pedig az egyik menekülő járókelő annyira szalad, hogy a futástól valószínűleg felfordul a gyomra és hányni kezd. Vannak olyanok, akik a vízbe vetik magukat ijedtükben, egy másik férfit meg a wc-ből ugrasztottak ki, amikor nagyobb szükségét végezi. https://www.youtube.com/watch?v=OjITKMjAN6I Olyat is láttam már (amit ide nem linkelek be), hogy szintén egy wc-n ülőt ijesztettek meg és amikor felugrott az ülőkéről pont akkor pottyant a földre a... khm... szerintem tudjátok mi.


De az ilyen hülye élcelődés azontúl, hogy nem vicces nem-e járhat balesetveszéllyel? Ugyanis látható, hogy gyakorta forgalmas utcán közlekedő járókelők elé dobják a gyanús táskákat, meg az áldinamitokat, az emberek meg hanyatt-homlok rohanva keresztül mennek az úttesten és netán épp arra hajt el egy kocsi. Belegondolni is rossz milyen következményei lehetnek.

Arról nem találtam információt, hogy ehhez hasonló tréfák miatt történt-e már baleset, de arról sincs infóm, hogy a hatóságok felléptek.e már az ilyen galád tréfacsinálók ellen.

Egy másik prank kapcsán viszont olvastam egy hozzászólást a youtubeon, ahol bizony történt konkrétan tragédia. Ott kiskutyát öltöztettek be óriáspóknak, aki a liftből bukkanva elő hozta a frászt emberekre. A kommentelő szerint egy embert annyira megijesztettek egy ugyanilyen prank során, hogy az lelőtte a szerencsétlen kiskutyát, mert éppenséggel nála volt az engedéllyel tartott fegyvere.



2017. máj. 3. 19:13
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Mert ezt jól megkoreografálják, meg pont az eszükbe is jut, hogy pont egy ilyen wc-s jelenetet hozzanak össze. ez eléggé perverzül hangzik
2017. jún. 30. 21:20
 12/23 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező! Van ennél durvább is! Pl. élethű bábuk fejét ütik szét, meg bohócnak öltöznek valódi láncfűrésszel. Arra felé sétál két tini közben azt hiszik gyilkosság szemtanúi voltak. Idegroncsok lesznek, és egy életen keresztül járhatnak a pszichiáterhez. Mindez egy tréfa miatt. Vajon a költségeket ki téríti meg nekik? Mindenfajta ilyen tréfát szigorúan büntetni kéne! És ha valaki gyenge idegrendszerű, vagy pl szívbeteg? És beleőrül a történtekbe, vagy éppen szívinfarktust kap? Nem tudhatja senki, hogy az adott járókelőnek milyen betegsége van! Az ilyen nem tréfa, hanem életet veszélyeztető bűncselekmény!
2017. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezért is mondom, hogy ezek megrendezett jelenetek. Ebben a bohócosban olyan rész is volt, amikor valaki a "félelmében" egy hídról ugrott bele vízbe, mert gyakorlatilag kikényszerítették a bohócok. Most szerinted ilyen balesetveszélyes dolog után nem tenne az "áldozat" feljelentést?
2017. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Igen, láttam ezeket a videókat és szerintem teljes mértékben igazad van.

A legutolsó kommentelőnek: miből gondolod, hogy nem tesznek? Talán elvárod, hogy azt is videóra veszik? Vagy van erről pontos dokumentáció, amiről te tudsz? Mit gondolsz miért tettem fel a kérdést?

2017. júl. 7. 08:42
 15/23 anonim ***** válasza:
49%

"A legutolsó kommentelőnek: miből gondolod, hogy nem tesznek? Talán elvárod, hogy azt is videóra veszik? Vagy van erről pontos dokumentáció, amiről te tudsz? Mit gondolsz miért tettem fel a kérdést?"


A Youtube szó szerint minden sz..r miatt töröl videókat, sőt komplett csatornákat. Egyszerűen kizártnak tartom, hogy ilyen nagy nyilvánosságot kapott videók fent lehetnének, ha eljárás van a készítőik ellen a prank kapcsán.

2017. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a feltöltés függ az országoktól. Ki tudja, hogy hol töltötték fel, illetve töltötték le ezeket az anyagokat és a törvények nem egyformák még az USA-ban sem, egy-egy államnak pl. saját törvénykezése van.
2017. júl. 7. 12:32
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem nem megjátszottak. Pl. volt egy időszak, amikor az USA-ban több helyen is random bohócnak öltözött emberek támadtak emberekre "ijesztgetés" céljából. Súlyos lelki sérüléseket lehet az ilyen "viccek" miatt szerezni, ráadásul testi sérülést is menekülés közben. Úgy ahogy van betiltatnám az ilyen prankokat. Ahol az ember nem nevet, az nem vicces, itt egyenesen megrémisztik az embereket, nem nem vicc, ez nem átverés, hanem komoly zaklatás és menekülés közben életveszélyesen meg lehet sérülni!
2017. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
49%

"Én úgy tudom, hogy a feltöltés függ az országoktól. Ki tudja, hogy hol töltötték fel, illetve töltötték le ezeket az anyagokat és a törvények nem egyformák még az USA-ban sem, egy-egy államnak pl. saját törvénykezése van."


Ez teljesen lényegtelen. A Youtube egy "helyen" van, az adott terület törvényei vonatkoznak rá, akkor is, ha én innen Magyarországról töltök fel rá videót.


"Nem, szerintem nem megjátszottak. Pl. volt egy időszak, amikor az USA-ban több helyen is random bohócnak öltözött emberek támadtak emberekre "ijesztgetés" céljából."


Nem azt mondom, hogy nincs olyan komplett idióta, aki ezt tényleg megcsinálja statiszták nélkül, de a híres videókon szinte mindig megjátszott, előre tervezett "beugratások" vannak.

2017. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Tévedsz, vannak Youtube feltöltések amelyek egy adott országban nem nézhetsz meg, pl. Kínában, vagy Szaúdi-Arábiában, mert ott be van tiltva és a rendszerük blokkolja. Nem egy helyről vannak a letöltések. Ha abban az amerikai államban megbüntették a készítőt, elkobozták a videóját, de időközben máshol letöltötték és az illető új címen, beágyazva egy másik videóba berakta. Túl egyszerűen fogsz fel mindent és nem ismered fel a hézagokat.

És ha láttad némelyik videót, akkor észre vehetted, hogy vhol kitakarták az illetők arcát. Ez még inkább megkérdőjelezi annak a tényét, hogy előre begyakorolt csalásról van szó, mert talán épp az újra feltöltők tartanak a feljelentésektől és a hatósági eljárásoktól. Amúgy meg más videóknál nem elég felismerhető az átvertek arca, talán ott épp ezért nem alkalmaztak kitakarást.

2017. júl. 7. 18:56
 20/23 anonim válasza:
0%
Én komolyan nem tudom elhinni, hogy hogy vagytok képesek ilyen piszlucsáré dolgokkal foglalkozni. Ezek simán eltörpülnek amellett, hogy alakváltó robotok élnek a földön, és Mark Wahlberg a legjobb barátjuk. Állítólag jószándékúak, de a múltkor láttam róluk egy dokumentumfimet, és elég komoly pusztítást tudnak végezni. :(
2017. júl. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!