Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Itthon mennyire veszik komolya...

Itthon mennyire veszik komolyan, hogy csak 8 cmes pengéjű bicskát vihetek ki az utcára? Többi lent!

Figyelt kérdés
Pl. : ha van egy 86mm-es pengéjű bicskám és azt rendszeresen viszem magammal mindenhova, akkor mi van? Rendőrnél ki tudom magyarázni vagy instant elveszi és még fizethetek is?

2017. máj. 18. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hadonászol vele, a kutyát nem érdekli, nem fog a rendőr minden bicskát méregetni.

Ennek a szabálynak inkább az az értelme, hogy ne mászkáljanak szamurájkarddal meg macsétával az emberek.


Ha megsebesítesz valakit, akkor lehet 76 mm-es is, úgyis mész a sittre.

2017. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Egy embernél legyen mindig bicska. És itt nem a késelés értem. Vágni,javítani jól jön. Nem kell előkapni,kicsapni,fenyegőzni vele és senkit nem érdekel. Lehet 10mm-es is ha sérülést okoztál vele
2017. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom téged milyen gyakran igazoltatott, és motozott meg rendőr, de engem még soha. Pedig nem vagyok már túl fiatal.Ha nem igazoltat, akkor mindegy, hogy mekkora pengéjű bicska van nálad.Meg ha nem mutogatod, és nem hadonászol vele közterületen, akkor nem lesz semmi gond.
2017. máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Nyilván nem hadonászok meg fenyegetőzök vagy késelek vele. Csak ott van zsebben ha netán kéne. Engem sem motoztak meg még soha, remélem így is marad :)
2017. máj. 18. 23:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak igazolás során megnézik, nem veszik el. Bár nem tudom milyen gyakran szoktak csakúgy megmotozni igazolás során ha semmit nem köhetsz el.

Ha viszont használod, lemérik a hosszát és a tárgyalásokon azt fogják mondani, hogy ez nem szabályos, ugyanis 8 cm az 80 mm és nem 86.

2017. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!