Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem vagyok hajlandó igazoln...

Ha nem vagyok hajlandó igazolni magam, akkor előállíthatnak?

Figyelt kérdés

És ha előállítanak, akkor hogyan tudják meg, hogy ki vagyok, ha semmilyen irat nincs nálam?


És kaphatok ezért börtönt/bírságot?



2017. máj. 23. 17:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Az, aki az igazoltatást megtagadja, vagy magát igazolni nem tudja, súlyos következményekkel számolhat. A személyazonosság igazolásának megtagadása esetén az igazoltatott feltartóztatható, a személyazonosság megállapításának sikertelensége esetén előállítható, ha a személyazonosítás megállapítása más módon nem biztosítható, az igazoltatottól ujjnyomat vehető, és fényképfelvétel készíthető, továbbá a külső testi jegyek észlelés és mérés alapján rögzíthetők, és bírsággal is sújtható. Az igazoltatást megtagadni tehát semmiképpen nem érdemes.
2017. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!