Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem EU-s országból szeretnék...

Nem EU-s országból szeretnék autót behozni, de a rendszámot meg szeretném tartani. Mi kell ehhez?

Figyelt kérdés
Munkába járós autó kéne, nagyjából tudom is hogy mi lenne az ideális, viszont Szerbiából, vagy Lehet bosnyákoktól hoznék autót, de mint írtam rendszámot megtartanám, biztosítás is külföldi lenne, meg műszakizni is hurcolnám ki. Annyit megér, mert kirándulok + megspórolok egy csomó parkolási bírságot. Konzulátust megkeressem ezzel kapcsolatban?
2017. máj. 25. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kirándulok és a parkolási bírság hogy jön a spóroláshoz? Egyébként nagy b*romság ha így csinálod. Semmiképp nem hordanám külföldre műszakiztatni meg kötnék ott biztosítást. Főleg nem, iylen hulladék országokban. Mivel nem EU és schengen a sok határátlépés és papírmunkán sokkal többet vesztenél, mint ha simán átiratod ide, oszt jó napot. Egyébként a parkolási bírságot, mint minden más bírságot is akkor is megkapod ha külföldi a rendszámod, mivel külföldön is behajtható.
2017. máj. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább költözz ki oda te, ezzel balkáni mutyizós mentalitással oda való vagy.
2017. máj. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hallod, pajti, tudod, hogy szeretněm ezt meglěpni? Napi 4 km gyaloglok nem fizetôs hehelyrôl a munkahelyemre mert ez ěvben tettěk fizetôssě. Busz nem pálya nekem mert fělek a tômegtôl. Van egy szerb srăc aki măr megvalositotta ezt, de vele nem beszěltem, csak lătom, nem is nězi az ôr a kocsijăt.
2017. máj. 26. 07:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne röhögtess már! 4 km-es sugara a budapesti fizetős övezetnek sincs. Vegyél biciklit, motort, elektromos autót. Vagy nyúlj a zsebedbe, ha már egyik sem pálya.
2017. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak egy egyszerű adminisztrátor vagyok, de van kis pénzem és ilyen célra használnám fel. Motor,bicikli az tutti lenne, de nem csípném ha eláznék, vagy amilyen balek vagyok elesnék eltörne a kezem és még a wc-n se tudnék boldogulni. De ez a balkánról autóbehozatal pálya lenne. Vágom, hogy surmós meg mocskos dolog lenne, de kérem... Jó, nem 4 hanem 3 km. Csak a 3.4-et nagyon-nagyon felfelé kerekítettem, hátha megsajnáltok.


Szerb arccal még mindig nem találkoztam, de menő mert úgy elkerüli az őr mintha szagos lenne. Állítólag bankba dolgozik és ő is megunta a büntetéseket. Kéne vele beszélnem.

2017. máj. 26. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:
De ember, akkor is megfognak büntetni fogd már fel. Külföldi rendszámot is ugyanúgy büntetik ha rossz helyen áll, sőt ugyanúgy elis vontatják. Simán behajtják a külföldieken is. Ausztriába is ha gyorsan hajtasz, azt ide MO-ra is kiküldik és nem pedig elengedik, mert jaj hát külföldi.
2017. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben külföldi forgalmi rendszámú gépjárművet vezetünk a hazai közutakon, akkor rendőri intézkedéskor a helyszínen kötelesek vagyunk igazolni a gépjármű jogszerű belföldi használatát.

Ha ezt nem tudjuk megtenni, akkor jegyzőkönyvet vesznek fel a jogsértésről, valamint egy lista készül arról, milyen (ok)iratokat, okmányokat adtunk át a rendőrnek az intézkedés során. A rendőri intézkedés másik kellemetlen következménye, hogy a külföldi hatóság által kiállított forgalmi engedélyt és a rendszámot a helyszínen elveszik, és azt megküldik a Központi Okmányirodának, illetve értesítik Nemzeti Adó- és Vámhivatalt.

Jogszerűen használjuk a külföldi forgalmi rendszámú gépjárműveket belföldön, ha;

1.: a járművezető szokásos tartózkodási helye nem Magyarországon van (a vezető a helyszínen – külföldi hatóság által kiállított okmánnyal – igazolja, hogy külföldön lakik);

2.: a járművet – hat hónapon belül összességében – 30 napot meg nem haladóan használja Magyarországon, s a használathoz az üzembentartó a jármű birtokba adása időpontjának, továbbá a használati jogosultság időtartamának megjelölését is tartalmazó okiratba foglalt nyilatkozatával hozzájárult; vagy

3.: a belföldön használt járművet a külföldi üzembentartójától kaptuk használatra rendszeres munkavégzéséhez (az erre vonatkozó iratnak is nálunk kell lennie).

Az idegen nyelven kiállított iratokat le kell fordíttatni, s azokat az eredeti iratokkal együtt magunknál kell tartani.

2017. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!