Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem büntetik a férfiak...

Miért nem büntetik a férfiak utcán pisilését és félmeztelenül járkálását?

Figyelt kérdés

Egyrészt senki nem kíváncsi a nemi szervükre- annak ellenére, hogy ők azt hiszik- másrészt közterület rongálás, kerülgetni kell a tócsát utána és még büdös is, sokszor a házfalakra piszkítanak.

A félmeztelenül járkálás pedig szimpla közszemérem sértés, ha gonosz lennék azt is mondhatnám, hogy a közízlés megsértése is sok esetben.

A legfontosabb viszont azáltal, hogy a férfiak büntetlenül megtehetik ezeket a dolgokat azt hihetik, hogy nekik mindent szabad és a nőkkel szembeni kettős mérce is megjelenik.

Miért nem tiltják ezeket?



2017. máj. 28. 12:37
1 2 3
 1/25 Fatal_3rror_ ***** válasza:
52%
Nem unod még? :D
2017. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk a pisilést én sem értem. Múltkor ott hugyozott egy valami cserepes bokorra, eléggé undorító volt.

Én sem kapom elő a farkam, hogy ott hugyáljak az utcán, ennyi kultúra azért szorulhatna mindenkibe.

2017. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Az utcán pisilés jelenleg büntetendő, a férfiak ebben ugyanúgy számítanak mint a a nők. A félmeztelenség érdekesebb. Ha a férfiaké nem büntetendő elvileg a törvény előtti egyenlőség miatt a nőké sem lehet(ne) az. A törvény/jogszabály szövegében nem lehet semmiben sem nőkre, sem férfiakra vonatkozó kitétel. Azt nem tudom hogyan szól a törvény egyébként.
2017. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
És a nyilvános szoptatást miért nem tiltják még?
2017. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 HUN_Sector ***** válasza:
83%
Figyelj, én támogatom a nők félmeztelenül járását az utcán, ha ez számít valamit :)
2017. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
53%
Akkor a nők se szoptathassanak nyilvànos helyen. Milyen mar hogy kirakja a löttyedt csöcseit.
2017. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
11%
Ugye, megbüntetni? Hát kutyák meg azt csinálnak amit akarnak. Azokra miért nem vonatkozik a jogszabály?
2017. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
38%

A legtobb no ugy szoptat az utcan, hogy nem is latod a mellet, mert le van takarva, sot, tobbnyire azt sem tudod, h szoptat ;) Aki ugy szoptat, h latod a mellet, annal valami gond van a technikaval (vagy bunko es lesz@rja). Siman meg lehet oldani teljesen eszrevetlenul pici baba eseten. Nagyobbnal nehez a diszkrecio, mert mar mocorog, de o meg mar kibirja hazaig, megerti. Egy par hetes viszont nem, 2-3 orankent szopik, es nem minden esetben jut haza az anyuka annyi ido alatt. Az sem lenne jobb, ha orakig bombolne a baba nem?

A baba teket eszik az utcan, te meg fokhagymas gyrost, miert is undoritobb a baba mint te?

A nyilvanos hugyozas mas kategoria, mint a nyilvanos taplalkozas. Es buntetendo.

A meztelen ferfi felsotest szerinte meg nem kozszemeremsertes, maximun illetlenseg.

36N (sosem szoptattam nyilvanosan)

2017. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

Büntetik, csak éppen tettenéréshez abban a 10 másodpercben kell jelen lennie rendőrnek/közterületfelügyelőnek amíg a hólyagból a házfalra távozik a vizelet, máshogy meg aránytalanul nehéz és költséges valakire rábizonyítani ezt.

Közszeméremsértés akkor valósul meg, ha valaki kifejezetten szexuális/megbotránkoztató/stb célokból hagyja fedetlenül a nemiszerveit, tehát ha mondjuk beleakadsz valamibe, és hirtelen lecsúszik a farmered, és nem hordasz alsóneműt, vagy éppen a gyerekedet táplálod az emlőidből, az teljesen törvényes, ellenben különösebb ok nélkül csupaszon mászkálni az utcán törvényellenes magatartás. Mind férfiak, mind nők esetén.

2017. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Estádio de Felchút ***** válasza:
74%
A férfiak miért nem szoptathatnak nyilvánosan? :'(
2017. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!