Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet jelenteni egy...

Fel lehet jelenteni egy egyetemi oktatót, ha írásbeli az vizsgám az én megítélésem szerint akár 3-4-esre is sikerült, de egyesre minősítette?

Figyelt kérdés

már többször vizsgáztam nála ugyanabból a tantárgyból. Annyi kérdést ad, amit az adott idő alatt képtelenség kifejteni, de én kb. a 80%-át megoldottam. az eredmény mindig elégtelen. Szinte senkit nem enged át, 140-150-ből félévente jó, ha 10-en átmennek.

Bizonyíthatóan nem megoldható ez a rengeteg kérdés az adott idő alatt és a pontozása sincs összhangban a megoldott feladatokkal. Pl. egy tökéletesen megoldott 10 pontos feladatra 3-4-et ad, mert úgy van kedve és hamis indokokat hoz fel rá.

Nyugdíjas tanár és egyre rosszabb a helyzet. Pénzünk bánja, emiatt nem tudjuk befejezni időben a tanulmányainkat. ki téríti meg, hogy nem tudunk időben munkába állni? ez egy év alatt több millió Ft is lehet?

Ha emiatt szűnik meg a hallgatói jogviszonyunk (egy tárgyból max. 6-szor lehet bukni), akkor a befektetett pénz, energiát, időtmegint hogyan kapjuk vissza?

Már mindenhol próbálkoztunk, de olyan nagy hatalma és befolyása van, hogy semmi eredmény.

Felháborító és elkeserítő a kialakult helyzet.

Már csak ezt az egy esélyt látjuk. Az írásbeli dolgozatok jó bizonyítékok lennének,csak kérdés, mi van, ha megsemmisíti őket!

Mi a teendő ilyenkor?



2017. jún. 8. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Ez mind csak vàdaskodàs, bizonyìtèk nèlkül. Nem, az íràsbeli nem bizonyít semmit sem.
2017. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig bizony hogy tenni kell. Valami hivatalos személyt kellene tanúnak becsempészni a terembe, aki a helyszínen megtekinti a dolgozatot, így nem lehet megsemmisíteni vagy átszerkeszteni. Egyébként ha mindenkivel ezt csinálja csopotosan lehet panaszt tenni a hallgatói önkormányzatnál, a dékánnál, a rektornál vagy akár a bíróságon. Van sokfajta módszer, sajnos van sok ilyen g-c- tanár aki a kisebbségi kompexusát (kicsi farok, kevés barát, akármi) úgy éli ki hogy az "alárendelteket" igazságtalanul szivatja. Na az ilyen fog nagyot koppanni ha kihajítják az egyetemről mint macskát kakilni, mellé még bíróságra is mehet, ugyanis ha miatta bukod az egyetemed úgy hogy egyébként bizonyíthatóan átmentél volna, akkor vagy visszavesznek és eltekintenek a 6 bukástól, vagy leperelheted róla a komplett tandíjat, ami ugye több millió ft is lehet. Esetleg ezt közöld vele is, mert lehet a vén sgg nincs tisztában ezekkel.
2017. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A vizsgákat évekre kötelezően el kell tárolni szóval, ha megsemmisíti akkor nagy pácban lesz. Amúgy felülvizsgálatot kell kérni a tanszék vezetőnél,ha ő a tanszék vezető, akkor dékántól, hogy valaki más bírálja el a vizsgákat. Amúgy ilyennel a HÖK-t keresd meg, bár nem tudom mennyire lesznek segítőkészek.
2017. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
A vizsgaszabályzat általában úgy szól hogy xy érdemjegy adHATó ha ennyire vagy annyira tud az illető.esélyed az igazadra kb minimális .én egyszer hallottam olyanról hogy egy egyetemi tanárt eltiltottak a vizsgáztatástól,mégpedig mikor minisztériumból küldött(nem inkognitóban hanem bemutatkozott ki ő mi ő)megfigyelő jelenlétében lábjegyzetet kérdezte a vizsgázótól
2017. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4: Ilyenért nem szoktak eltiltani senkit.
2019. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez rendhagyó lehetett
2019. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügyből, kérdező? Elvégezted a tantárgyat? Ott tanít még a nyugdíjas tanár?
2021. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na és szerinted milyen bűncselekményt követ el a tanár, azzal, hogy nem enged át senkit, kérdező?


Bunkó, sz@rf@szú, rohadék oktatónak lenni nem bűncselekmény.

ápr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!