Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elütöttem egy kutyát összetört...

Elütöttem egy kutyát összetört a kocsim eleje bővebben lenn, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutya álló autó mögül ugrott elém, a kocsi eleje összetört, kutya elsántikált. Rendőrt hívtam, felvette az elmondottakat, és láttunk egy térfigyelő kamerát is. Elmentem megnézni amerre a kutya ment, megtaláltam. Oda hívtam a rendőrt, akinek a teraszán feküdt a kutya azt mondta nem az övé, csak két hete ide jár és a kutya nem megy el tőlük. Három gyereke van és hagyja, hogy a kutyája ott feküdjön az ajtaja előtt, se oltatva, se csippeltetve. De a kutya nem az övé, a Önkormányzatnak szólt, hogy vigyék el, nem foglalkoztak vele, a kutyamenhelyeseknek szólt, nincs hely állítólag. A kutya nem az övé, nekem meg károm van. Ki fogja megfizetni? Az Önkormányzat aki nem vitette el a kutyát, vagy a HÖlgy, aki nem tulajdonos? Mire figyeljek a rendőrségi határozatban? Vagy mit kérjek, hogy szerepeljen benne? Hova forduljak a szerelőn kívül, hogy megtérítsék a károm és Ki? Köszönöm a segítséget.

#baleset #kutya gázolás
2017. jún. 21. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem magánindítványi pert indíts a kutya ellen, közeli hozzátartozó is ki tudja fizetni a kárt. Úgy hallottam, hogy a rottweilereknél szokott lenni apró, a csivavák meg alapvetően a felső tízezerhez tartoznak.
2017. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Vidd orvoshoz a blökit!
2017. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Casco
2017. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Gyógyíttasd meg a kutyát, és foggad örökbe!Kárt okoztál neki az egészségében, ennyivel tartozol neki.Ha meggyógyul akkor ledolgozza neked a te károdat.
2017. jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Örülj, hogy nem jelentett fel (még) senki állatkínzásért!
2017. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Ha nincs meg a kutya gazdája,akkor te viseled a kárt.
2017. jún. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Ez ugyan olyan mint a vadveszély tábla hatályán kívüli vadgázolás... állod a saját károd. Tudom, hogy tré érzés meg maximálisan megértelek és sajnálom, hogy ez történt veled, de tehetetlen vagy. Tudom, hogy most feldúlt vagy, azzal nyugtasd magad, hogy a kutyus él.


Amúgy most, hogy ezt leírtam milyen pöpec lenne ha örökbe fogadnád a kis kutyust, ha tovább megyünk lehetne a neve Kár C-vel is lehetne ejteni meg K-val is. ( csak próbállak felvidítani ).

2017. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Senki nem fogja megtéríteni, így jártál.
2017. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Elütöttél egy állatott,akit nem lát el senki,nem gondoskodik róla senki,és neked az okoz szívfájdalmat,hogy nem kapsz pénzt...

Mióta fontosabb a pénz egy életnél?



Egyébként hiába perelsz,nincs ki ellen.

A bíróság soha nem fogja a nőre sózni a pénzt,hiszen jogilag nem tulajdonosa az állatnak és csak ez számít.

Egyébként csak szólok,hogy az ilyesmi nem újdonság.

Itt is szokták etetni a kóbor kutyákat,függetlenül attól,hogy be tudják-e fogadni vagy hány gyerek van.

Tudod vannak még emberséges emberek,akiknek még fáj a szívük,ha látnak valakit szenvedni és lehetőségeikhez mérten próbálnak enyhíteni rajta...

2017. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
Érzéketlen a kérdés
2017. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!