Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elütöttem egy kutyát összetört...

Elütöttem egy kutyát összetört a kocsim eleje bővebben lenn, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutya álló autó mögül ugrott elém, a kocsi eleje összetört, kutya elsántikált. Rendőrt hívtam, felvette az elmondottakat, és láttunk egy térfigyelő kamerát is. Elmentem megnézni amerre a kutya ment, megtaláltam. Oda hívtam a rendőrt, akinek a teraszán feküdt a kutya azt mondta nem az övé, csak két hete ide jár és a kutya nem megy el tőlük. Három gyereke van és hagyja, hogy a kutyája ott feküdjön az ajtaja előtt, se oltatva, se csippeltetve. De a kutya nem az övé, a Önkormányzatnak szólt, hogy vigyék el, nem foglalkoztak vele, a kutyamenhelyeseknek szólt, nincs hely állítólag. A kutya nem az övé, nekem meg károm van. Ki fogja megfizetni? Az Önkormányzat aki nem vitette el a kutyát, vagy a HÖlgy, aki nem tulajdonos? Mire figyeljek a rendőrségi határozatban? Vagy mit kérjek, hogy szerepeljen benne? Hova forduljak a szerelőn kívül, hogy megtérítsék a károm és Ki? Köszönöm a segítséget.

#baleset #kutya gázolás
2017. jún. 21. 19:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem írtad, hogy megtörtént-e, érdemes lehet megnézetni van-e benne chip, így kiderülhet ki az eb tulajdonosa. Amennyiben a tulajdonos személye nem megállapítható, ahogy előttem is írták, a kárt te viseled.
2017. jún. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jogilag érdekelt a dolog. A kutyának csak annyi baja volt, hogy akkor húzta a lábát, azóta már nem. Szóval nyilván nem volt olyan állapotban, hogy állatkínzás kategória legyen... Egyébként falun élünk, gyakorlatilag a kutyák 20% oltva sincs... és nem ez a legnagyobb problémája a hivataloknak. Egyébként van két kutyánk, és oltatjuk is őket... Köszönöm még1x a válaszokat, sajnos van akinek az autó munkaeszköz mert nincs tömegközlekedés és nem a kutya állapota a legfontosabb, hanem, hogy eljusson a melóba, hogy a gyerekeknek tudjon enni adni. Ha már érzéketlenségről van szó.
2017. jún. 24. 16:11
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
Miből volt az a kutya, hogy egy kis sántikálással megúszta, neked meg összetört a kocsid eleje?De kérdezhetném úgy is, hogy miből van a kocsid, hogy ilyen könnyen összetört egy kis kutyagázolástól?
2017. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Kis autó és műanyag pattintós az eleje, és mivel 16 éves, ezért a műanyag nem annyira rugalmas, hanem törik szanaszét...
2017. jún. 24. 19:58
 15/15 anonim ***** válasza:
20%
Én a kutyát akkor is elvittem volna egy orvoshoz... A lelkiismeretem már eég felőrölt volna.……………
2017. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!