Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki szerződésben szivess...

Ha valaki szerződésben szivességi lakáshasználó, de igazából fizet lakbért akkor fel lehet jelenteni a bérbe adót vagy a bérlőt?

Figyelt kérdés

#albérlet #Szivességi lakáshasználat
2017. jún. 24. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A polgári törvénykönyv rendelkezik a színlelt szerződésekről, semmisnek mondja ki azokat, és azon jogviszony alapján kell megítélni őket, amelyeket lepleznek. Itt arról az esetről van szó, ha a szívességi használat csak álca, vele a valós akaratot kifejező bérleti szerződést kerülnék meg, és valójában a tulajdonos szeretné megspórolni az adó megfizetésének kötelezettségét.


Ám ha a felek összevesznek, vagy valami gond támad az ingatlannal (állagromlás, felhalmozódott közműszámlák), akkor problémák lehetnek. Például feljelentik a tulajdonost a hatóságnál, akinek szándékát adott esetben az adózás rendje elleni bűncselekménynek minősíthetik.

2017. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És én ezt mivel tudnám bizonyítani kivülállóként? Biztosra tudom, mivel ott laktam én is.
2017. jún. 24. 11:29
 3/5 A kérdező kommentje:
De a szerződésen csak a volt élettársam neve szerepel.
2017. jún. 24. 11:30
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
És mi a bajod a bérbe adóval? Kirakta a szűrödet, mert em fizettél rendesen, most meg fel akarod jelenteni? Szeretem az ilyet, amikor egyből jogkövető állampolgárrá válik valaki, ha már nem neki hoz hasznot az addig feketén működő dolog.
2017. jún. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Bérbeadó vagyok, máshol. A feljelentés 10eFt mindenre. Ezt az unatkozó cocializmus csecsén nevelkedett feljelentgető nyugdíjasok és a kérdést feltevőhöz hasonló sz@rh@zi@k miatt taláták ki. Ugyanis ki kell vizsgálniuk hivatalból.

De a bérbeadónak az adó utólag is befizethető, önbeválallással és egy kis bírsággal. Nagy kárt nem fogsz neki okozni, de neked ugrik 10eFtod és el kell menni legalább egyszer a bíróságra. Ha nem tudod bizonyítani, vissza perehetnek rágalmazásért.

Sok sikert. :)

2017. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!