Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Flobert pisztoly tartása...

Flobert pisztoly tartása hazánkban engedély köteles? és ha már szoba került mekkora ereje van egy flobert lövedéknek?

Figyelt kérdés
szlovákiában engedély nélkül lehet tartani, azt tudom a mert láttam a határ menti engedély mentes fegyverboltok kínálatában,azt írják lövészetre és rágcsáló irtásra használható, itt most mire gondolnak? pl patkány nyúl vagy egér, mókus? milyen ereje van egy kilőtt lövedéknek?kb
2017. jún. 25. 16:17
 1/7 Sulek Péter ***** válasza:
A flóbert pisztoly peremgyújtású, 4, 6 vagy 9 mm kaliberű egybeszerelt tölténnyel tüzel, amelynek hüvelyhossza nem haladja meg a 10,5 mm-t. A flóbert töltények közös jellemzője, hogy nem tartalmaznak lőport, tehát nem minősülnek lőszernek. Egy flóbert töltény önmagában akár 25-30 joule csőtorkolati energiára is képes, de a hazai jogi szabályozás csak olyan flóbert fegyver forgalmazását engedélyezi, amelynek csőtorkolati energiáját 7,5 joule alá csökkentették. A legálisan megvásárolható flóbert fegyverek tehát mind ilyenek.
2017. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sulek Péter ***** válasza:

A használatával kapcsolatos előírások


A fegyvert a hozzá való lőszertől elkülönítve, jól zárható helyen kell tartani, hogy illetéktelenek ne férhessenek hozzá.


A fegyveren olyan átalakítás, amely a csőtorkolati energiáját növelné, nem végezhető.


A fegyver kizárólag a vonatkozó szabályok betartásával céllövészetre használható, lőtéren, vagy bekerített területen.


A fegyvert kizárólag becsomagolt állapotban, töltetlenül szabad szállítani. A tartási engedélyt a tulajdonosnak magánál kell tartania.


A fegyver eladását, vagy a tulajdonos adatainak megváltozását be kell jelenteni.[2]

2017. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A flóberek olyan erősek mint a légfegyverek (max. 7,5 joul). Fájni nagyon fáj az tuti, de szerintem egy nagyobb darab támadót aki rákészült, hogy kiraboljon és elönti az agyát az adrenalin nem térítene el. Ha van is ráengedélyed akkor sem viheted ki az utcára (elvileg ugye).

Én nem vagyok a sima gáz-riasztók híve. Itthon 3 gumilövedékest tartok. 2 120 joul-os meg egy rubber meteorite ami elvileg ugye 240 joult tud a megfelelő lőszerrel. Most hasonlítsd össze az adatokat. A flóber 7,5 joulját a gumisok 120, esetleg 240 jouljával. Mindkettőt tilos kivinni közterületre, szóval kb. ugyanazokkal a következményekkel nézel szembe ha elkapnak vele, de a számok magukért beszélnek.

2017. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de szlovákiában nincsenek lekorlátozva ha ott megveszed és áthozod a dunán akor lecsuknak érte?
2017. jún. 25. 16:50
 5/7 kovpet ***** válasza:
# 4: Igen.
2017. jún. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
Ráadásul 2-8 év, ugyan úgy, mint bármilyen lőfegyver esetén.
2017. jún. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Csak akkor csuknak le, ha el is kapnak vele ... véleményem szerint van néhány ilyen az országban. :)
2021. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!