Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Éles- és gáz-riasztópisztollya...

Éles- és gáz-riasztópisztollyal kapcsolatos kérdés? /lent/

Figyelt kérdés
Na szóval.. nem tudom hol tart a világ ebből a szempontból, így kérdezek. Legutóbbi úgy hallottam, hogy éles fegyvert utcán nem igazán lehet hordani, viszont arra nem tértünk ki, hogy otthon lehet-e tartani, önvédelmi céllal (persze itt engedélyekkel dologra gondolok), szóval lehet-e ilyen engedélyt szerezni, ha igen akkor az költségekben mennyi lenne, illetve pontosan hova kell ezzel fordulni/hogy fog működni ez a dolog? A másik kérdés pedig, ha gáz-riasztó pisztolyra van viselési engedély (övtokban hordanám) és az utcán pl. egy szál ing lenne rajtam, konkrétan a fegyvert nem lehetne látni, csak, hogy valami van ott. Szóval ez így rejtettnek számít? Nem kezd el "balhézni" érte a rendőr? A válaszokat köszönöm! Szép estét!

2015. jan. 15. 20:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Ami viszont kimaradt, hogy megelőzzem az ilyen jellegű kérdéseket, eddig még nem törtek be hozzánk stb. szóval konkrétan ilyen oka nem lenne a tartásnak, csak eléggé tartok ugye a betörésektől és megnyugtató, ha azért valami van nálam is. Illetve a fegyver tartással stb. témával kapcsolatos linket küldhetnétek, ahol megtalálom az érvényes jogszabályokat, nem tudom mely oldalak a valódiak, vagy esetleg átverések, lejártak. Köszönöm
2015. jan. 15. 20:46
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Éles felejtős, otthon se. Baromira meg kellene indokolni és igazából nem hallottam olyat, hogy lenne (max rendvédelmi szerv dolgozó, bíró, ügyész stb. munkakörből kifolyólag.)
2015. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a választ, ment a zöld kéz!

Várom a továbbiakat!

2015. jan. 15. 22:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Magánszemélyként, maroklőfegyvert legálisan birtokolni ahogy a kollega írta, elég macerás, már-már lehetetlen.


A gázpisztolyokat valóban lehet rejtve hordani közterületen, engedéllyel a zsebedben. Előfordult már velem, hogy a közbiztonság által kevésbé lefedett területekre kerültem a városban egy-egy túrám során, így én is szoktam egyet magammal cipelni. Használnom még nem kellett, illetve egy szituációból kijöttem úgy, hogy elég volt csak elővennem, és máris újragondolta két drága C. betűs állampolgár, hogy engem akkor ők most kiraboljanak-e az erdő közepén vagy se, megjegyzem BP-en belül...

A viselés meg jó kérdés.

Én ing alá nem rejteném, illetve nem hordom folyamatos jelleggel (legtöbbször hátizsákomban hordom). Kidudorodik, és szerintem egy rendőr kiszúrná, és simán beleköthetne abba, hogy ez mennyire tejtett viselés vagy sem. Mondjuk egyszer helyszíneltem egyet rendőrökkel, és télen, kabát belső zsebben végig nálam volt, de vagy nem szúrta ki senki, vagy leszarták. 2000 FT ha jól tudom még most a viselési, és csak revolvert vegyél.

A váradat védeni ha nem elég a gázpisztoly, egy nyílpuska vagy kard még érhet valamit. :D

2015. jan. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kérdezném még, hogy igaz lehet amit egy másik kérdésnél olvastam?: "Csőre töltve nem lehet viselni, törvény tiltja"
2015. jan. 16. 12:53
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen.
2015. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, ment a zöld kéz!
2015. jan. 16. 14:38
 8/10 kovpet ***** válasza:
100%

Önvédelemre ne öntöltőt viselj, hanem revolvert.

És nem kell cső alá töltve viselni az öntöltőt sem, a jogszabály szerint a véletlen elsülés ellen kell biztosítani. Magyarul: vagy manuális, vagy más típusú (pl az elsütőbillentyűbe épített) biztosítóval kell rendelkeznie a fegyvernek.

2015. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ, te is kaptad a zöldet!
2015. jan. 16. 18:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

kovpet!


Elnézést! Igazad van. Sehol nem találtam arra vonatkozó szabályozást, hogy nem lehet csőre tölteni.

Rosszul emlékeztem,

Bocs!

2015. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!