Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi fog most történni, mire...

Mi fog most történni, mire számítsak? Akár engem is lecsukhatnak? 14/l

Figyelt kérdés
Kb 3-4 hónapig Loptam csokit, ékszereket, krémeket különböző üzletekből oktalanul... 2 hónapja eldöntöttem,hogy jobb útra akarok térni és azóta nem emeltem el semmit sehonnan, sőt azóta egy boltban se voltam. Eléggé szégyellem magam. Ma reggel háromnegyed hétkor csengetett a rendering. Lehetséges, hogy miattam? Nem szeretném hogy engem vagy valamelyik szülőmet lecsukhatnak. Mire számìtsak? Kb olyan 20000 forint értékben loptam összesen. Azt tudni kell hogy anyukám körmös és nem adózik, két éve volt egy villamosbalesete, a mikor ő benne volt a villamosban (Lehetséges hogy tanunak hivják??) Lehet hogy engem keresett a rendőrség????? Mini lesz most?

2017. jún. 29. 16:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%

" Leülheted elzárással mert ez csak szabálysértés..."


14 évesen?

2017. jún. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%
Undorító vagy. Megérdemelnéd a büntetést, de még fiatal korú vagy. Sok eszed nem lehet a kérdés alapján, és még tolvaj is vagy. Sajnálom anyukádat, hogy ilyen fattya van.
2017. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért bántod szegényt? A lopás ugyanakkora bűn, az ember nem jogosíthatja fel magát rá. És mégis, hányan feljogosítják magukat a lopásra. Ráadásul gyerek. Tévedés, hogy a gyerek által végzett bűncselekmény nagyobb, mint a felnőtté. Attól, hogy egy 14 éves lop, egy felnőtt (családapa) lopása sokkal nagyobb bűn. Leszidod a kérdezőt, de legközelebb csak akkor szidj le bárkit is, ha a legközelebbi barátodnak is meg mernéd mondani a magadét. Ezentúl soha többé ne beszélj így senkivel! Kérdező, te pedig soha többé ne lopj!
2017. júl. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
*a lopás MINDIG ugyanakkora bűn (javítva)
2017. júl. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%

"Miért bántod szegényt?"

Mert egy mocskos tolvaj. A lopott árú árát a dolgozókon verik le. Én még tanuló vagyok, nem egy mérges bolti eladó, csak tudok erről. Nem ételt lopott...illetve csokit is, hogy tömje a pofáját. Érted mire célzok. Ékszerek és krémek...


"A lopás ugyanakkora bűn, az ember nem jogosíthatja fel magát rá. "

Ugyanakkora? Lopás és a...? Ezt nem értem. Úgy érted, ugyan akkora bún, ha gyerek csinálja? Ezt úgy mondod, mintha védeném, pedig pont ellenkezőleg.


"Tévedés, hogy a gyerek által végzett bűncselekmény nagyobb, mint a felnőtté."

Ezt nem mondtam.


" Attól, hogy egy 14 éves lop, egy felnőtt (családapa) lopása sokkal nagyobb bűn. "

Ezzel magadat hazudtolod meg. Nem azt mondtad később, hogy minden lopás ugyanolyan bún? ("*a lopás MINDIG ugyanakkora bűn (javítva)")


"Leszidod a kérdezőt, de legközelebb csak akkor szidj le bárkit is, ha a legközelebbi barátodnak is meg mernéd mondani a magadét."


A mamám kleptomániás volt, mit szólsz hozzá? (meghalt)


"Ezentúl soha többé ne beszélj így senkivel!"

Ő csak egy enyveskezű tini ribizli, miért véded a kis érzéseit?


"Kérdező, te pedig soha többé ne lopj!"

Pedig fog. Egy ilyen mocsok nem javul meg csak úgy, ha eddig megúszta. Most még bírja, aztán meglát egy csini körömlakkot, de hoppá, nincs pénze.

2017. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
31%

"Én még tanuló vagyok, nem egy mérges bolti eladó, csak tudok erről."


Akkor az életről viszont még nagyon sokat nem tudsz :)

2017. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%
Én hiszem, hogy meg fog javulni! Ugyan miért ne lenne rá képes? Kérdező! ne tűzz ki tűzz ki időpontokat és határokat, hogy "na ezek után többet nem.." Ezek nem érnek semmit. Ne a következő legyen az utolsó, hanem mostani! Többet ne lopj! Soha többé! A lopás bűn! Képzeld el, ha tőled lopnának! Milyen érzés lenne? Mit éreznél? Hát akkor te miért lopsz másoktól? Ne lopj soha!
2017. júl. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%
Inkább te vagy szörnyen naiv. XD
2017. júl. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
31%
Miért is?
2017. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!