Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kerékpárúton összeütközök...

Ha kerékpárúton összeütközök valakivel kerékpárral, akkor én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Elegem van már, hogy a gyalogosok, és az egymás mellett gyök kettővel bicajozók miatt állandóan le kell lassítanom, ráadásul még hátra sem képesek nézni, és általában arra mennek, amerre az ember épp kerülné őket.

Ha egy ilyet elkapnék nagy tempóval én lennék a hibás? Mire számíthatnék?

A kerékpárút mindenkié, de menjen rajta mindenki rendesen, a közúton sem mennek indokolatlanul 20 km/h-val az autósok.

Ráadásul még egy elnézést sem tudnak kinyögni, főleg a biciklisekre vonatkozik ez.


2017. júl. 7. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

<OFF>

Kíváncsi vagyok hányan fogják megjegyezni, hogy még egy bringás akinek fingja sincs az alapvető közlekedési szabályokról :D

</OFF>

2017. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

OFF, az okosak csak a megjegyzésig jutnak el, de valójában ők sem tudnak több mindent, csak azt, hogy mi nem jó :D

OFF

2017. júl. 7. 22:31
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez egyébként nem csak kresz.

Tegyük fel montival 40 km/h-val lemegyek a bicaj útról, és a szerencsétlen elém vág. Akkor mi a helyzet? Az már nem kerékpárút.

2017. júl. 7. 22:35
 4/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

"A kerékpárút mindenkié, de menjen rajta mindenki rendesen"


A rendesenbe az is bele tartozik hogy ne tekerj ész nélküli tempóban, innentől mi a kérdés?

2017. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Miféle ész nélküli tempóról beszélsz?

Ha a megengedett sebességet nem lépem túl, lakott területen kívül 40/50 km/h, akkor milyen jogon tartanak fel?

Azért az már kabaré, hogy 5 km/h-ra kell lefékezni.


Az ilyenek elé majd jól bevágok, satufékezek, aztán majd fizethetnek. Aki hátulról belemegy a másikba az a hibás.

2017. júl. 8. 10:25
 6/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Te értelmi fogyatékos vagy? :D


Egyrészt a mások elé szándékos satufékezés esetén ha megsérül a másik fél, akkor onnantól bűncselekményért felelsz.


Másrészt kerékpárúton 30, gyalog-kerékpár úton pedig 20 a megengedett maximum. Ettől függetlenül tudomásul kell venni, hogy kerékpározni boldog boldogtalan elmehet, hobbiból, kikapcsolódásból, nem mindenkinek az a cél hogy rohamtempóban közlekedjen.


Harmadrészt megnézném montival hogy mész tartósan 40-50 km-es sebességet, mert leginkább sehogy :D

2017. júl. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6.: Lakott területen kívül sisakkal 50 km/h, sisak nélkül pedig 40 km/h.


"Egyrészt a mások elé szándékos satufékezés esetén ha megsérül a másik fél, akkor onnantól bűncselekményért felelsz. "


TE TUDSZ SZÖVEGET ÉRTELMEZNI? Azt írtam, hogy azzal kéne ezt csinálni, aki 5 km/h-val megy.

Egyébként leszoktam lassítani mindig, ha gyalogos van akkor is, csak kíváncsi vagyok nektek erről mi a véleményetek.


Oké, én is szoktam haverral egymás mellett menni, de nálam a minimum, hogy lehúzódok ha jön valaki, figyelek hátra is, és ha valakit véletlenül feltartok, akkor számomra egy "elnézést" kinyögése a minimum.


Amúgy rendelni fogok elektromos dudát. Némelyik állítólag 130 decibelt is tud, így lesz a legjobb mindenkinek. Esetleg valaki tudna ajánlani valami jóféle hangosat? :)

2017. júl. 8. 13:59
 8/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"6.: Lakott területen kívül sisakkal 50 km/h, sisak nélkül pedig 40 km/h."


Igen, ha közúton mész, nem mellesleg abban az esetben pont te leszel a "gyök kettővel bicajozó". Főleg hogy mint mondtam átlag montival biztosan nem tekersz ki tartósan 40 feletti sebességet míg az autósok 60-90-el száguldanak el melletted.


"TE TUDSZ SZÖVEGET ÉRTELMEZNI? Azt írtam, hogy azzal kéne ezt csinálni, aki 5 km/h-val megy."


Tudok szöveget értelmezni és a szándékos baleset okozás továbbra is bűncselekmény ha megsérül a másik fél. Amire pedig elég nagy az esély ha biciklivel elbicskázik valaki.


Ráadásul mint írod, te is ugyanazt csinálod mint mások, a szabályokat nem ismered és még az agyad is elborul tök feleslegesen.

2017. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!