Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy hazaspar ahol az...

Ha van egy hazaspar ahol az egyik amerikai a masik magyar es elvalnak akkor hol kell beadni a valopert? Jobben jarok ha usa ban inditom a pert? Mi van az asszonytartassal? Mukodik? Hogy mukodik?

Figyelt kérdés
2017. júl. 10. 03:02
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ahol a hazassag letrejott.

Ha gyerek van akkor komoly gyerektartassal lehet szamolni.

Ugyvedi es birosagi koltsegek, megegyezes es el van intezve. Az egyik marad itt a masik megy Magyarorszagra ha nincs zold kartyaja.

2017. júl. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha az a valas oka, hogy a ferjed megcsalt, es ezt bizonyitani is tudod, akkor jobb, ha az USA-ban adod be a valopert, es akkor szep asszonytartast is kaphatsz. Ha az a valas oka, hogy te megcsaltad, akkor ne szamits penzre a valas utan. Ha az a valas oka, hogy amerikai allampolgarsagot akartal, de meggondoltad magad, mert honvagyad van, es ezt a ferjed be is bizonyitja, akkor ne sok jora szamits itt, akkor vidd magyar valoperes birosag ele az ugyet (bar akkor kisse bonyolultabb lesz az ugy)


Ferjed tudja, hogy el akarsz valni? Ez is sokat nyom a latban.

2017. júl. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ott tudsz elvalni ahol osszehazasodtal

egy amerikai birosag mit kezdjen a magyar hazassagi papirjaiddal? biztos megvalosithato, de sokkal tobbe fog kerulni, mert ugyvedet kell fogadni


ha az USAban hazasodtal akkor az USAban valj el es ha eleg ugyes vagy ugyved nelkul te magad is meg tudod csinalni


ha a hazassag ota mas allamba koltoztel, akkor erdeklodj a birosagon, vannak allamok, ahol elvalni (ha egy masik allamban hazasodtal) csak akkor tudsz ha x honapja (vagy eve?) mar abban az allamban elsz, ahol a valast beadod...


ha kevesebb mint 5 eve vagytok hazasok, a valas eleg egyszeru, sima papirmunkaval megoldhato (amennyiben nincs sok kozos vagyon, nincs gyerek es kozosen megegyeztek)


amennyiben tobb mint 5 eve hazasodtatok, akkor sajnos jelenes lesz a birosagon es a biro feltesz nehany kerdest...


ha nem tudtok megegyezni, van vagyon es/vagy gyerek, akkor ugyved!

2017. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

11 eve vagyiunk hazasok. Hazassag 2004 ben. 1 kislany 2011 masodik kislany 2014. O allampogar en meg szereztem egy zoldet es 2012 dec kimentem az elso kislannyal de 2013 majusban hazajottem mert nem ereztem jol magam ott hianyzott a csalad es sztem nem eltem ott jobban mint itt. Raadasul hatalmas adosagot halmozott fel miattunk mert ezt venni azt venni es hazajottem es kiderult jon a masodik kislany. Megbeszeltuk nem megyek vissza mert itthon megszulom ingyen ott meg penzbe kerul es tovabb no az adosagunk!! Hazajottem megszuletett a masodik es aztan nem

Mentem vissza k sem akarta azt igerte rendezi az adosagot aztan jon....

mostanra rendezte az adosagot meg kerendezett mindent es igerte hazajon nyarra es keres itt melot es ha talal jot marad!!!

Ehez kepest mint derult egbol villamcsapas most hazajott majus 29 en es kozolte nem marad itt hanem valik... es aztan megtudtam veletlen a telojabol hogy van valakije!!! Szoval o usa allampolgar es en 10 eves zoldkartyas de mar tulleptem a 2 evet es eleg nehez viszsamenni!!

Kozolte o semmikepp nem akar magyarorszagon Elni inkabb elvalik.

Mondtam neki miert nem szolt atvagott hazudott azt igerte hazajon ittnarad es ehelyett valni akar!!! Szoval apa akar valni en nem mert nekem a csald szamit!!! Milyen bizonyitek kell a nore??? Csak az van amit skypon irtunk kerdeztem ki az akkert dob minket a csaladot, es van email ahol a no arra biztatja hadjon el engem csak jatszok vele nem szeretem hasznalom.... stb. Allitolag nem fekudtek ke mert a no mexikoi es nagyon vallasos!!! Ja annyira vallasos lenne nem venne el apat a lanyaitol!!! Szoval emilem va egy .... volt tobb de biztam benne odaadtam a telomat mikor lebukott es kitorolte oket.... egy email maradt, foto a lakasban amikor egxutt unneplik a szulinapjar, szerelmes viber uzenet es a beszegetes a skypon miert fontosabb neki a no mint mi a csalad!! Ez eleg bizonyitek!???? Tudom higy van beismerte es legalabb egy eve tart!!! O akar elvalni nem en.... es igen egyszer hazajottem de mivel szeretem ujra mennek, megigertem neki hogy nem jovok haza kitartok csak ne tegye tonkre a csaladjat de neki ez a cafka kell!! Mexikoi kinai korcs!!! Akkor usa ban jobb elvalni??

2017. júl. 11. 02:11
 5/11 A kérdező kommentje:
A ferjem nem tudom megsalt e d emiatt a ni miatt hagy el engem es a 6 es 3,5 eves lanyainkat!!! Mer kb 1 eve egyitt vannak de akko azt mondta senki semmk es megszakitott vele minden kapcsit es most ujra itt van az a kis cafka. Allitolag nem fekudtek le de konyorgom akkor miert ot valasztja??? Miert nem kell a csaladja??
2017. júl. 11. 02:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Igy, hogy leirtad a tortenetet, azt kell mondanom, hogy elbuktad az asszonytartast, egy eletre jol kib4sztal a gyerekekkel, valamint egy rendkivul onzo, penzehes buta liba vagy.


TE HAGYTAD el ot, es nem egy kethetes nyaralasra mentel vissza anyucikad szoknyajahoz. Itt buktad el az asszonytartast.

A lanyaiddal ott szurtad el, hogy a kisebbik nem amerikai allampolgarkent itt szuletett, hanem Magyarorszagon, es kulon eljarasban kell majd bizonyitani, hogy ki is az apa es jar-e neki az itteni allampolgarsag. A nagyobbik lanyodnal (es a kicsinel is) ott szurtad el, hogy a porosz elvu magyar oktatasban kell vergodnie, rosszabb eselyekkel indulva, ha valaha itt szeretne(nek) elni.

Es rendkivul buta, penzehes, onzo liba vagy, mert amikor TE elhagytad ot es visszakoltoztel anyucikad szoknyaja melle, akkor nem erdekelt az, hogy elszakitod a nagyobbik lanyodat az apjatol, nem erdekelt, hogy a masodik az apja nelkul szuletik meg, es apja nelkul lesz sokaig (honapokig, amig a ferjed esetleg utanatok ment volna), SEMMI nem erdekelt, csak a sajat onzo "nem ereztem jol magam..."


Nem utolso sorban, buta vagy es hazudsz, mert a kerdesedben meg az szerepel, hogy te akarod beadni a valopert, de a 4. es 5. hozzaszolasban leirod, hogy ilyen-olyan szemet az apja mert el akar hagyni teged (miutan te mar 4 eve nem elsz vele, mert nem eltel mellette jobban, mint Magyarorszagon, hahahahaha)


Az asszonytartast tuti elbukod, children support jar, de figyelembe szoktak venni, hogy nem az USA-ban elsz a gyerekekkel (es ezert kevesebbet itelnek meg) + meg bizonyitanod kell, hogy a magyar teruleten szuletett szerencsetlen kisebbik lanyod valoban az amerikai allampolgar ferjedtol van.

Ezen kivul, nem az a masik no a korcs, hanem te, aki elhagytad a ferjedet.

2017. júl. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindket lany magyarorszagon szuletett es nem vagyok penzehes buta liba. Mindketto magyarorszagon szuletett es megvan az amerikai allampolgarsaguk!!!

O akar valni es nem en!!! Nem hagytam el o nem akarta hogy vissamenjek mert hatalmas adosag keletkezett ed nem akarta hogy ott szuljek mert 3 korhazban is utannanart es vagyonba kerult volna a szules!!

Meg lett beszelve hogy maradunk itthon es jon haza ha kifizette adosagot. Csak sajnos kozben benozott en viszont szeretem... es lehet nem tudok melkule elni.,mondtam neki megyek most vissza de nem akar..... a no kell neki, inkabb lemond a gyerekeirol es evente egyszer latogatja meg oket!!!

Nem buktam el asszonytartast mert o felrelepett... mar beszeltem ugyveddel. Te tudod mit nem boldogot az asszonytartas sem sotmlehet egy fillert nem fogadok el tole!!! Ha elhagyott akkor menjen es ne tamogasson minket semmivel.... erosen gondolkozom ezen a legetosegen!!! Semmi nem kell tole ha mi nem kellunk neki. Elhetnenk egyutt most elhatartoztam magam miatta mindent feladok itt es megyek.... de nem kellek neki sem en sem a gyerekek!!

2017. júl. 11. 10:37
 8/11 A kérdező kommentje:
Iegn azt irtam hol adjam be o magyarorszagon akarja en meg gondoltam usa ban kene!! De lehet el sem fogadok tole penzt..... sot semmit huzzon a fenebe..... megbeszeltuk itthon maradok gyerekekkel es ha kifozette adosagot idejon erre benozott!!!! Atvagott!!!
2017. júl. 11. 11:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Osszevissza hazudsz, sajatmagadnak mondasz ellent, minden masodik mondatodban.

A ferjednek csak annyi a teendoje, hogy bejelenti, hogy TE elhagytad ot, ezt bizonyitja a szomszedaival hogy nem lattak teged mar honapok ota, es a te ugyveded esetleg megfarkalhat, mert mast nem tud tenni. Ezen kivul a lejart zoldkartyad is ellened szol, vagy, ha nem is jart le, de ket evnel tovabb voltal tavol - es a birosag elott ez is bizonyitja, hogy te hagytad el az amerikai allampolgar ferjedet. Az, hogy olcsobb volt Magyarorszagon szulni, a biro ki fogja rohogni, az ingyen klinikak miatt.

A hazugsagaidhoz meg annyit, hogy rengeteg kituno free clinic elerheto minden allamban, minden nagyobb varosban, valamint a Medicaid is fedezi az egeszsegugyi ellatast szules eseten, majdnem minden allamban, ingyen, az egeszet.

Nagyon, de nagyon sajnalom a gyerekeidet, az ilyennek, mint te, nem lett volna szabad szaporodnia.

2017. júl. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Semmit nem kell bizonyitanom

Le van irva skypon ahol beszelgerttunk hogy ne menjunk vissza o akrta mert sok lett a tartozasa es att mondta itthon szuljek es ha letidta a tartozast akkor hazajon..... le van irva meg van a vele folytatott bedzelgees szoval nem

Hagxtam el kozosen megbeszeltuk!!!

2017. júl. 13. 06:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!