Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ban elfogadnák munkavál...

Az USA-ban elfogadnák munkavállalásnál a magyar diplomát?

Figyelt kérdés

Még nagyon nem tartok ott, de érdekel a dolog.

Még csak gimnáziumba járok, de megvannak már az elképzeléseim a tanulmányaimat illetően, jól mennek az idegen nyelvek, és egy nagy álmom, hogy az USA-ban éljek.

Szóval, ha lenne egy pénzügyi közgazdász diplomám, felsőfokú angol nyelvvizsgám (nyilván nem csak ez az egy nyelv,ismerem a mondást miszerint egy ember annyit ér, amennyi nyelvet beszél), na meg zöldkártyám meg hasonlóim, amikkel kimehetnék, akkor ott találnék munkát a szakmámban?

Vagy csak ottani diplomákat fogadnak el?



2016. szept. 18. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
A problema csak az, hogy egyszerubb egyszerre elvegezni a csillagasz szakot az orvosival parhuzamosan, mint hogy zoldkartyat kaphass. Azt vagy meg tudod nyerni isteni szerencsevel vagy hazassag utjan tudod megszerezni. Legalisan ma mar szinte csak ugy tudsz kimenni ha hazasodsz vagy ha valami szuper elit kutato etc. vagy akinek szukseg van a munkajara mert csakis o tudja azt ellatni. Mashogy marad az illegalitas.
2016. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Nem kapsz zöldkártyát

2. A legtöbb végzettséget nem fogadják el, de persze pl. az orvosit igen. Attól függ, miről van szó.

2016. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A magyar pénzügy és közgazdaságtan nagyon eltér az amerikaitól.
2016. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Amit leirtal annak a realitasa kabe nulla.
2016. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Johnny Bravo ***** válasza:
68%
Egy ujabb almodozó...
2016. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasággal szerintem majdnem annyira lehetetlen mint jogászként.

Viszont egy embert ismertem, németeknél együtt dolgoztunk, és a worldwide cég amiraki telephelyére pályázott műszaki területen. Pár éve már ott van.

2016. szept. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az orvosit sem fogadják el, különbözetit kérnek, aminek amúgy elég borsos ára van. Ahogy már írták, ügyeskedés útján lehet kijutni, vagy bizonyos nemzetközi cég munkatársaként, esetleg kutatóként, kapcsolatok által.
2016. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a normálisabb válaszokat!

Nyilván azért kérdeztem, hogy tudjam mennyire reális, mert keveset tudtam a dologról és érdekel. Több oldalt is átolvastam, most már biztos vagyok benne, hogy nem fogok kint élni, de ha valaki mégis próbálkozna, nem kell negatívan gondolkodni, lehet, hogy szerencséje lenne.

Egyébként ebből a kérdésből valószínűleg nem úgy tűnik, de nem vagyok álmodozó típus, viszont még ha az is lennék, akkor a "kedves" 4. válaszolót az miért zavarná? Remélem legalább úgy pofázott, hogy van tapasztalata is.

2016. szept. 19. 16:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Szóval, ha lenne egy pénzügyi közgazdász diplomám,...na meg zöldkártyám meg hasonlóim... Rossz iranybol kozelited meg a dolgot.

Eloszor is, zoldkartyahoz nagyon nehez hozzajutni, kiveve ha osszehazasodsz egy amerikai allampolgarral. A mai napig ez a legegyszerubb modja.


Nagyon nehezen fogadjak el a diplomakat, a legtobb esetben nem (mint pl. kozgazdasz, jogasz, stb), es a tobbi esetben (mint fentebb irtak) mindenfele vizsgakat kell tenni, amik sokaig tartanak es dragak.


Persze nem lehetetlen, de ahhoz eleg specko tudassal kell rendelkezni. Ismerek egy illetot aki egy egyetemen kutatoorvos. O eloszor munkavizummal jott es dolgozott, majd az egyetem elintezte neki a zoldkartyat, mert olyan jo szakembernek tartottak. De ennek az illetonek a hivatasa az elete. Szoval ha ugy allsz hozza, hogy elmegyek olyan egyetemre, aminek a diplomajat konnyebben elfogadjak az USAban akkor halott az ugy.


A nagyon jo angoltudas melle beszerezhetsz egy eros spanyolt, ami a deli allamokban hasznos lesz. Valoszinu jobban jarsz, ha vmi zsiros allast talalsz otthon es a sporolt penzbol kijossz 3 honapra korulnezni. Nem egy, nem ket embert ismerek, aki hasonlo almokkal jott ki az Allamokba majd par honap utan hazament, mert neki nem jott be Amerika, pedig egeszen odaig nekik is egyik nagy almuk volt hogy itt dolgozzanak, aztan kiderult megsem olyan jo itt, legalabbis nekik nem volt. Szoval egy dolog az, hog

2016. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!