Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet e ebből bármilyen...

Lehet e ebből bármilyen hátránya anyukámnak?

Figyelt kérdés

Apukám szülei,a nagyszüleim,még régebben nyertek egy pert ami szerint van láthatási joguk.


Tudni kell,hogy ők mindig utálták anyukám,őt okolták apu balesete miatt is. Autóbaleset volt,boltba indult mikor elgázolták-azt vágták hozzá h mert anyu küldte boltba,ha rendes nő akkor őt ütik el,mert ő megy boltba... sok mocskos dolgot tudék még irni.


Anyu apu halála után nem vitt le engem hozzájuk,ők meg ha jöttek mindig bejelentés nélkül,amikor nem voltunk otthon vagy indultak vhova.


Tehát meg nyerték ezt a pert és most minden hónapba találkoznom kell velük.Most nyári szünetbe többet is velük kéne lennem.


Én viszont nem akarok menni. Unatkozom ott,reggel korán kell kelni,este korán aludni,nincsenek korombeliek se. Nem mehetek bicajozni,mert zavarom a szomszédokat,semmit nem lehet csinálni. Sokszor szidják elöttem anyut is,ami nem is tetszik de nem szolok mert utálom a vitát,és ha szolok csak fujják.


Ha nem megyek el,lehet anyunak vmi baja belőle? Már elég nagy vagyok ahhoz h eldöntsem akarok e velük e találkozni. Nekem 3 havonta egy fél nap is jó volna,ha hiányoznának mennék magamtól is.


13,5 éves lány


2017. júl. 24. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha kapcsolattartási joguk van, akkor anyukádnak kötelessége átadni téged arra az időre. Ha nem teszi meg, akkor igen, lehet belőle baja. Ha nagyon nem akarsz menni, mondd meg nekik, hátha akkor nem ragaszkodnak a látogatáshoz. De ezt le kell - úgymond - papírozni, hogy adott alkalommal nem kvánnak élni a jogukkal.

.

Ha sorozatosan szidják az anyukádat, abból viszont nekik lehet bajuk. Ha bejelented a gyámhatóságon, intézkedni fognak.

2017. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
"Már elég nagy vagyok ahhoz h eldöntsem akarok e velük e találkozni. " Lehet, hogy Te úgy érzed, de az írásból mégis csak az derül ki, hogy gyerek vagy még. A nagyszüleidnek nyilván óriási fájdalmat okozott, hogy a fiuk (a te édesapád) őelőttük halt meg, elvesztették a saját gyereküket. Az ő részükről teljesen érthető, hogy gyakran szeretnének téged látni. Te, mint gyerek, nyilván unatkozol mellettük és jó lenne, ha kölcsönösen megpróbálnátok édesanyád bevonásával megtalálnátok a "közös nevezőt".
2017. júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Nagyszüleidnek azt add elő, amiket itt nekünk összeírtál.

szerintem lemondanak a láthatásodról és nem kell náluk majd unatkoznod, meg semmit nem lehet ott csinálnod sem.


Ők csak a fiúkat vesztették, nehogy már te legyél a vigaszuk, mikor ennyire utálod őket.


Nagy lány vagy már, te már csak tudod mennyire utálatosak apád szülei.

Mellesleg ők nevelték fel apádat, akinek többek közt az életed is köszönheted, de le se sz@rd, fontos, hogy ne unatkozz.


További jó szórakozást a vakáció hátralévő idejére.

2017. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 ez most fájt te g..i xD de nekik nem maradt más csak te te szerencsétlen gyerek
2017. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

már mondtam h nem akarok menni.


Sajnálom én is h apa nincs,de attól még nem kell őket szeretnem.. nem ugy viselkednek h megérdemeljék szerintem

2017. júl. 24. 17:59
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A nagyszüleid már letettek valamit az asztalra, de te még azon kívül, hogy apád szüleit ócsárolod egy nyilvános fórumon, mert unatkozol náluk, azon kívül sokat nem tudnál felmutatni.


Úgy gondolod, hogy a nagyszüleidnek ki kell érdemelniük, hogy az unokájukat láthassák?


Ezek a nagyszülők, bírósági úton harcolnak érted, te meg így hálálod meg nekik?

A plafon még nem szakadt rád?

2017. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Semmi másét nem vagyok ott mikor náluk kell lennem h reggel 5kor felkeljek,üljek az asztalnál a konyhai kis széken,mert tv-zni se lehet,halgatpm h szidják anyukám. Este 6kor meg fürdés vacsora és feküdjek le
2017. júl. 24. 18:27
 8/8 A kérdező kommentje:

Amig élt apukám anya azt mesélte h ö se volt jóban a szüleivel,mert furták mindig anyut és ö kiállt mellette.Csak azéet pereskedtek miattam h lássanak h kiszurjanak anyuval sztem.


Attól h rokonok még nem kell szeretnem öket

2017. júl. 24. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!