Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnám azt elfogadtatni...

Hogyan tudnám azt elfogadtatni magammal, hogy nagymamám is egyre közelebb van az élete végéhez mint bármilyen más idős ember a földön?

Figyelt kérdés

Két nagyszülőmet már elvesztettem akik itt magyarországon laktak. Egyedül még egy nagymamám maradt apai oldalon aki külföldön lakik apám báttyával. 88 éves és látszódik rajta már , hogy telik az idő felette is rendesen. Évente 1x sikerül meglátogatnom mert nem olcsó az út kiutazni.



A napokban épp azon gondolkodtam , hogy ugyan hogy fogom én azt feldolgozni ha egyik napról a másikra nem lesz köztünk. Hogy fogja édesapám elviselni a fájdalmat. Nagyon kötődök a nagymamámhoz szinte minden nap felhívom telefonon. Meg a tudat hogy ő utána már nem lesz nagyszülőm. És mivel majdnem 20 órás az út külföldre abban a 20 órában hogy bírjam ki , hogy ne könnyezzem végig az utat mert a kocsiba csak bevan zárva az ember és mégjobban eltud merülni a szomorú gondolataiba. Tisztába vagyok vele , hogy az élet véges, de egszerűen rettegek attól , hogy mikor fog jönni az a bizonyos telefon mikor közölni fogják , hogy a nagyi elment. :(


28/N


2017. júl. 11. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális az aggodásod, de gyerekeid vidám kacagása nagyban segit ezen tullendülni.
2017. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazán ezen nem érdemes elöre törni a fejed, mert ezzel a rettegéssel csak azt az idöt teszed tönkre, amíg még él.


Emellett nem törvényszerü, hogy ö hal meg elöbb - veled/veletek is történhet bármi (ne történjen, de lehetséges) és ö él túl benneteket.


Amíg veletek van, addig használd ki, hogy vele lehetsz és ne azon törd a fejed, hogy mi lesz késöbb, mert azt elöre nem tudhatja senki.

2017. júl. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne filózz ilyeneken, ez az élet rendje.88 év az már elég szép idő, biztos nagyon sok szépet, és kevésbé szép dolgot megélt. Lehet, hogy már elégnek is érzi, hogy ezt a kort megérte, és te is túl fogod tenni magad rajta, ha meghal, bár még élhet akár 100 éves koráig is, ki tudja? Ha meg olyan ritkán látod, és "csak" a nagymamád, nem kötődsz hozzá annyira. Azt is ki fogod bírni, ha már egy nagyszülőd se lesz, sokan vagyunk még így, sőt nekem például csak anyukám maradt, és ő is idős már (80 éves), és beteg.Ráadásul pánikbeteg vagyok, és depressziós. Túl kell tennünk magunkat szeretteink elvesztésén, hisz nincs más választásunk, az életnek mennie kell tovább, még ha nehéz is. Egyszer mindenki meghal, és a fene tudja, hogy én szeretnék-e mondjuk 88 éves koromig élni, ha már max csak a kis dolgokban találok örömet, vagy még azokban sem, alig tudnék mozogni, és mindenem fájna.
2017. júl. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
54%
A másodiknak jó a szemlélete, bármikor történhet bármi. Így nézve lesz a lehető legfontosabb, hogy minden percet kiélvezzünk. Plusz ha örökké élne, az emlékei sem lennének olyan értékesek.
2017. júl. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne gondolkodj ezen amíg él, inkább élvezd ki vele a hátralevő időt, ne rontsd el ezzel a szörnyű gondolattal. Tudom könnyebb mondani, de én is, így vagyok, öreg már a nagymamám, ezért annyi időt töltök vele, amennyit tudok.
2017. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!