Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hadiárváknak jár valamilyen...

Hadiárváknak jár valamilyen egyösszegű kártérítés vagy bármilyen járandóság?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy havi 8550 Ft fog járni a hadiárváknak, majd x időtől kezdve. Kellett hozzá 70 év! De a 70 év alatt nem kellett volna vagy egyösszegű, vagy bármilyen járandóságnak járni, mert az én apám semmit nem kapott az apja II Vh-ban történt elesése óta.
2015. jún. 18. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

70 év sok idő, nem hiszem,hogy bárki is fizetne hadiárvaságit, főleg, hogy sok "árva" vagy halott, vagy nagyon öreg már.

Arról nem is beszélve,hogy szinte minden családban van hadi árva.

Egyébként apám évekkel ezelőtt utánajárt, hogy kaphat -e valamit (ha már a zsidók kapnak mindenért, még ennyi év után is) Akkor azt mondték neki, hogy hiába tudja iratokkal bizonyitani, hogy kivégezték, Magyarország nem ad semmi pénzt. Kérjen attól az országtól akik kivégezték. Na ennyit erről.

2015. jún. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
A törvényes nem szoktak visszamenőleg érvényesek lenni, nem véletlenül.. Tehát ha életbe fog lépni a törvény, az onnantól kezdve hogy aláírja majd a köztársasági elnök és megjelenik a magyar közlönyben lesz érvényes, és arra fog érvényes lenni akivel ezt követően történik meg a hadiárvaság. Tehát nem, a II. VH-ús árváknak nem.
2015. jún. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
lemaradt, hogy apám apukáját végezték ki (nagyapámat)
2015. jún. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Különben meg az árvaság után járó összeget amúgy is gyermekeknek és nem felnőtteknek szokták fizetni, vagy 18 éves korig vagy nappali tagozatos jogviszony lejártáig (pl egyetem). 70 éveseknek nem jár árvasági sem hadi se másmilyen.
2015. jún. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

kedves 2., olvass törvênyjavaslatokat... annak jár majd, aki 1938. november 2-a és 1945.

május 9-e között vált özveggyé vagy árvává.

2015. jún. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valamelyik nap olvastam, hogy 8550,- Ft-ot fognak kapni azok a nyugdíjasok akik hadiárvák és hadi özvegyek
2015. jún. 21. 14:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen 5-ös én is így olvastam a híreket. Most kinek van hadiárvája? Esetleg aki a nato kereteiben volt katona és meghalt.
2015. jún. 21. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!