Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan zajlik egy tárgyalás...

Hogyan zajlik egy tárgyalás feljelentés miatt?

Figyelt kérdés
2 hónapja feljelentettem az exem könnyű testi sértés miatt, ma jött a levél, hogy ősszel lesz a tárgyalás. Azt tudom, hogy először próbálnak majd kibékíteni minket, meg azt is tudom, hogy nem nagy büntetést kap ezért, de mivel ez már a második eset volt, így kénytelen voltam megtenni, hogy ne legyen ilyen ismét. Magára a tárgyalásra vagyok kíváncsi, hogy zajlik majd? Látleletet már leadtam a feljelentéssel, de van sok fenyegető üzenet is tőle, azokat is érdemes kinyomtatni és elvinni vagy elég csak elmondani?

2017. júl. 25. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

lol kicsit el vagy tévedve.


először is az ártatlanság vélelme érdekében bizonyítsd be, hogy téged ő megvert. Ha ez megvan, akkor kezdődhet a tárgyalás, aztán jön ő és elmondja, hogy ezért és azért történt.


Nehogy azt hidd már, hogy attól, hogy rámutatsz valakire és azt mondod megvert, akkor őt automatikusan elítélik. Látlelet, stb? Ezzel az erővel téged is vihetnének azonnal, ha az exed rádmutat, hogy te is megverted őt. Ez nem így működik.

2017. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elmész bíróságra, leültök a tárgyalóterem előtt , meghallgatnak titeket egyenként, meg még a tanukat is egyenként a vannak, és ha van bizonyitékod hogy ő megvert akkorkap büntetést. Ja, és nem próbálnak titeket kibékiteni nem tudom ezt miből gondolod.
2017. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne kimyomtatni vagy elfaxolni a bíróságnak a fenyegető üzeneteket.

A tárgyaláson ne számíts semmi extrára. Mivel csak könnyű testi sértés az ügy, ami max 2 év szabadságvesztéssel büntethető, ezért a bíróság egyesbíróként jár el (azaz nem egy bíró és két népi ülnök fog ítélkezni az ügyedben). A bíró majd meghallgat téged is, a volt barátodat is és kb. ennyi lesz, aztán majd ítéletet hoz valamikor

2017. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először nem is tárgyalás lesz, hanem személyes meghallgatást. Magánvádas ügyben ezzel indul a dolog. Itt senkinek semmit nem kell elmondani, nem kell vallomást tenni, a lényege ennek, hogy valami békesség teremtődjön kettőtök között. Ha ő elismeri, hogy megvert téged, bocsánatot kér és megígéri, hogy többé nem bánt téged, békén hagy, ha te ezt hajlandó vagy elfogadni, akkor az ügy lezárul. Kéred az ügy megszüntetését és hoznak egy megszüntető határozatot.

Ha te viszont kitartasz amellett, hogy márpedig te kéred a tárgyalás megtartását, nem vagy hajlandó megbocsátani neki, vagy ő nem ismeri el a tettét és nem kér bocsánatot, akkor pedig peres ügyként iktatják az ügyet és akkor lesz tárgyalás. Míg a személyes meghallgatás keretein belül te feljelentő leszel, ő feljelentett lesz. Amikor viszont peres ügy lesz belőle, akkor ő vádlott, te pedig magánvádló leszel. Aminek az a lényege, hogy neked kell bizonyítani azt, amit állítasz, azaz hogy testi sértés történt, illetve azt a volt párod követte el. Ha ez bebizonyosodik, akkor kap érte egy intézkedést, vagy egy büntetést. Amennyiben nem tudod bizonyítani, hogy ő tette, akkor sajnos lehet, hogy felmentés lesz belőle.

És amikor már tárgyalás van, akkor pedig minden más bizonyítékot is becsatolhatsz, tehát a fenyegető üzeneteket is.

2017. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fenyegető üzenetek az mit jelent? SMS vagy email? Mert, ha utóbbi, akkor elég nehezen bizonyítható, hogy ő küldte.
2017. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van látlelet és vállalja is, hogy megütött
2017. júl. 25. 13:28
 7/8 anonim ***** válasza:
És a látlelet mennyire oridzsinöl?
2017. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Noha valószínűleg megússza egy felfüggesztettel, jól tetted, hogy feljelentetted. Az ilyenek soha nem tanulnak, és egyre csak durvul a helyzet.
2017. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!