Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan szüntethetem meg a...

Hogyan szüntethetem meg a munkaviszonyomat?

Figyelt kérdés

Jelengleg egy program keretein belül alkalmaznak (25 év alattiak támogatása), és közölték hogy semmi képpen sem mondhatok fel, mert hat hónapra aláírtam a papírt. Viszont mások azt mondták hogy akár azonnal is felmondhatok és nem kell a felmondási időt ledolgozni.

Valaki esetleg tudna ebben segíteni? Köszönöm.



2017. aug. 7. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Határozott idejű munkaszerződést részletes indoklással mondhatsz fel. Alapesetben 30 nap a felmondási idő, ill. annyi, amennyit a munkaszerződés tartalmaz. Ha te mondasz fel, akkor a munkáltató dönti el, hogy eltekint-e a munkavégzéstől, ha nem, akkor le kell dolgoznod a teljes időtartamot. A munkaviszonyod a felmondási idő végén szűnik meg.

2017. aug. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

határozott idejű szerződés esetén - ami nálad valószínű 6 hónap - elvileg kell lennie próbaidőnek is, 3 hónapnak, ami alatt indoklás nélkül mondhatsz fel.

három hónap után él a felmondási tilalom mind munkavállaló mind munkáltató részéről a hat hónapig, hisz határozott idő van.


de a határozott idejű szerződést is fel lehet mondani következmények nélkül akkor, ha a - munka törvénykönyvében szerepel egy ilyen kitétel - ha a munka elvégzése lehetetlenné válik.


szerintem még mielőtt a továbbiakban belemennénk, szedd elő a munkaszerződésed, és nézd meg, hogy nem véletlen még csak a próbaidődet töltöd - mert ebben az esetben indoklás nélkül léphetsz le. csak odaállsz és közlöd, hogy nem kívánod a munkát a továbbiakban folytatni, és kérd ki a papírjaid és a fizudat. azt helló :)


ha mégis túl vagy a próbaidőn, akkor bírd ki a három hónapot (lehet valaki beteg is három hónapig, még csak szakorvosi igazolás se kell, elég a háziorvos... a rheuma kemény dolog, kívülről nem látszik, csak tünetei vannak ;) )


szerintem mindenképpen nézd át a papírjaidat.


ha nem adták ki a munkaszerződésed, nincs munkaszerződés, az bizony felmondási ok!

2017. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!