Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakoövezetben, családi házak...

Lakoövezetben, családi házak szomszédságában mi a szabály,12 tonnás teherautó telephelyként parkolhat e ott, Ráadásul közvetlen a szomszéd ablaka alatt?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg közterületen nem tárolható vállakozás gépjárműve. Csak abban az esetben, ha közterülethasználati díjjat fizet.

Pl. pesti a kocsi és vidéken a soför háza előtt parkol az nem legális. Kivéve, ha a helyi önkorményzat megfelelő engedélyt kiadja, ami egyben az adott önkormányzat felé a közterület használati díj megfizetését is jelenti, jelentheti egyben. ( Na ez az amit nem csinálnak meg a cégek. )


Véleményem és meglátásom e kérdésben.

2010. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönet a válaszért , mit lehet tenni ? a teherautó nem közterületen áll hanem a háza mögött az én udvarom s ajtom s ablakjaim felöl , ami reggel este télen nyáron igen idegesitö ,
2010. máj. 30. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Meglátogatod a helyi jegyzőt. Elmondod mi a problémád. (házremegés, bűz, zaj) Neki kapásból tudni kell, hogy az illető legálisan, vagy illegálisan tartja ott a gépkocsiját. Ha illegális, feketén parkol, akkor felkéri a jogsértő magatartás beszüntetésére. Ami annyit jelent, ha céges és nem ott van a telephelye akkor vigye tárolni a bejelentett telephelyre. Ha a szomszédod a vállalkozó akkor ez nem jön be.

Amennyiben ez a telephelye akkor szerintem korrekt lenne, ha közösen, hármasban, kitalálni egy megoldást ami megnyugtatóan csökkentené a zajt. Ha ez nem lehetséges akkor lehet korlátozni a gépjármű használatát. Itt a telekre való ki- és beállás korlátozását értem. Pl.: gépjármű javító műhely csak reggel 8-tól 16 óráig működhet. (Van ilyen előírás a XVIII. kerben.) Elvileg ha a szomszédod vállalkozást jelentett be akkor neked azt láttamozni kellett volna. Ez utóbbit olyan vállalkozásoknál kérik amelyek pl. zaj kibocsátással járnak. (legalább is normális helyen)

Ha céges a kocsi és nem ő a cég akkor meg lehet keresni a gépjármű üzemeltetőjét.

Több ötlet nincs egyenlőre. De a pm-ben írt az egy kicsit más mint az eredeti volt.

2010. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem könnyü eset mert öntörvényes a szomszéd , Még öneki áll feljebb , Marad ezek szerint a per , sajnos szomszédi kapcsolat igy kétséges!De miért kellene minden reggel este eltürnöm mikor indul vagy érkezik az én ajtom elött egy teherautó.
2010. jún. 6. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!