Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy másodfokú birósági nyilt...

Egy másodfokú birósági nyilt tárgyaláson miért nem kötelező a sértett jelenléte?

Figyelt kérdés

értesitést kaptam egy 4 éve zajlo ügyre, gyanusitott már van nyilván most kapja az ítéletet.

rajtam kivül több sértett is van igy ők is kaphattak értesitést?

mi a különbsèg az első fokú és a násodfokú bírósàg között?

2,5éve voltam utoljàra tanuskodni akkor sértettként , ilyen hosszú időre szokják huzni a masodfokut?



2017. aug. 20. 15:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm a válaszokat.

csak most 1 miatt aggódok még a legutobbi tárgyalás 2015-ben volt

és kb 2,5 évet vàrtak a másodfokura??

előfordul hogy ilyen kesőre halasszák?

2017. aug. 24. 20:03
 12/15 anonim ***** válasza:

Igen, egy másodfokú eljárás évekig is elhúzódhat. Mint ahogyan egy elsőfokú eljárás is.

Nem tudni, hogy milyen bizonyítási eljárást kell lefolytatni, mi történik, a bíró, akire kiosztják, mennyire van leterhelve.

És vannak olyan ügyek, mint ahogyan a tiéd is, amit nem vesznek fél vállról, tehát alaposan lefolytatják a bizonyítási eljárást.

2017. aug. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ,akkor megnyugodtam

általába a nyilt tàrgyalásokon sajtó is ott szokott lenni?

2017. aug. 26. 13:23
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem. Az, hogy egy tárgyalás nyilvános és nem zárt, az azt jelenti, hogy gyakorlatilag bárki beülhet oda és végignézheti a tárgyalást természetesen úgy, hogy közben nem zavarja a tárgyalás menetét.

A sajtó inkább nagyobb volumenű ügyekben szokott jelen lenni.

2017. aug. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 26. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!