Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes feljelentést tennem...

Érdemes feljelentést tennem ilyen ügy esetén?

Figyelt kérdés
Közel egy év után elég csúnyán ért véget a párkapcsolatom. A volt párom felpofozott kétszer is, majd akkorát ütött a karomba, hogy az véraláfutásos lett. Aztán kiderült az is, hogy a kapcsolat háromnegyedében csalt is. Lassan 1 hónapja ennek. Múlthéten tudta meg egy közös ismerősünktől, hogy ott fogok én is bulizni szombaton (tegnap), ahol ő is. Akkor kaptam egy fenyegetést, hogy ne merjek odamenni, mert rám küld valakit. Nem vettem őt komolyan, és amúgyis, ott bulizok, ahol szeretnék, nem valószínű, hogy fogjuk egymást látni. Aztán tegnap nyugodtan beszélgettem egy pár barátnőmmel, amikor is a volt párom nővére odajött hozzám, megütötte többször is a mellkasom, kitépte nem kevés hajamat, fojtogatott, végigkarmolta a nyakamat. Az egyik barátnőm megkérdezte tőle, mit képzel magáról, erre neki is nekitámadt. Nagy nehezen sikerült a párjának lefognia a nőt, de ezután is olyanokat kiabált nekem, hogy ki fog nyírni. Szemtanúk között vannak az én barátaim is, a volt barátom haverjai és az új párja is (akik mint megtudtam, akár hazugságot is állítanak egy esetleges feljelentés során), illetve ismeretlenek is. Félek, feljelentés nélkül sosem fognak leállni rólam. Szerintetek érdemes egyáltalán feljelentés tennem? Köszönöm válaszaitokat!
2017. aug. 27. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen jelentsd az esetet a rendőrségen, de előtte mutasd meg magad orvosnak, és a leletekkel menj a rendőrségre. Kérdés, hogy a barátaid hajlandóak-e tanúskodni melletted. Ha a buli előtti fenyegetés esetleg írásban érkezett, akkor azt is csatold.
2017. aug. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem írásban kaptam ezt a fenyegetést, hanem más által közvetítve, ő pedig telefonon adta át nekem ezt az "üzenetet".

A barátaim kiállnak mellettem, viszont félek, hogy a volt párom haverjai valóban hamisan fognak tanúzni, ez pedig nagyban be fogja folyásolni a dolgokat.

2017. aug. 27. 23:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Keress érdektelen tanúkat. Bizonyára látta még olyan az esetet, aki amúgy egyikőtöket se ismeri.
2017. aug. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elmész orvoshoz, kivizsgálást kérsz a sérüléseidről, kikéred a papírokat róla és elmész feljelentést tenni.

Pont az ilyenek miatt nem érdemes se rendes cigánnyal, se ,,fehér cigánnyal" összejönni. A leírtak alapján elég erősen folyik a fiúban a cigányság aljarétegének a vére, náluk divat így szakítani (Borsodban élek, sajnos már lassan úgy ismerem a kultúrájukat, mint a tenyeremet).

2017. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére vannak érdektelen tanúk is, így ez megoldható.

Nógrádban élek, sajnos én is tapasztalom az ilyen undorító dolgokat. A volt párom egyik nagypapája lehetséges, hogy cigány származású volt. A kapcsolatunk során sosem volt erre utaló jel/probléma, csak a szakításkor, aztán most a szakítás után. A feljelentés remélem, végre leállítja őket.

2017. aug. 28. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle kérdező? Tettél feljelentést?
2020. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!