Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudtunk volna bármit is lépni...

Tudtunk volna bármit is lépni az ügyben?

Figyelt kérdés

Mikor még falun laktunk, több macskánk valószínűleg mérgezés következtében pusztult el. Fiatal(1-2 éves) ,egészséges állatokról volt szó, melyek gyakorlatilag egyik napról a másikra pusztultak el, és mindegyiknél mozgáskoordinációs problémák jelentkeztek, és párszor előfordult, hogy látta is valaki a családból, hogy hányt az adott macska. Nem vagyok állatorvos, de szerintem a fent említett tünetek miatt valószínű, hogy megmérgezték őket.


Volt elképzelésünk, hogy melyik szomszédunk mérgezhette meg a macskákat, de nem biztos, hogy rá tudtuk volna bizonyítani. Igaz, hogy ez együtt jár azzal, ha valaki a szabadban tartja a macskáit, de ha jól tudom, a mérgezés állatkínzásnak minősül, amit elvileg egy jó ideje már büntetnek.



2017. aug. 28. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Soros György
2017. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Volt elképzelésünk, hogy melyik szomszédunk mérgezhette meg a macskákat, de nem biztos, hogy rá tudtuk volna bizonyítani."

Innentől semmit nem tehettetek volna.

2017. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismeretlen tettes elleni feljelentés boncolási jk-vel, egy tanú aki látta, hogy ételt hagy a kóbor állatoknak, ha nem is lett volna következménye de legalább nem gondolná, hogy így kell ezt csinálni, úgysem csenget a rendőrség.
2017. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Annak idején nem volt boncolás egyik macskánál se, mert a szüleimnek is az volt a véleménye, hogy minek, mikor semmi következménye nem lesz. Amúgy mindkét szülőm annyira konfliktuskerülő, hogy inkább szívnak, de ne legyenek haragban senkivel.
2017. aug. 28. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!