Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszédom fel akar jelenten...

A szomszédom fel akar jelenteni, mert a kutyám sokat ugat. Megteheti-e, mire hivatkozhat?

Figyelt kérdés
2 éves fiú tacskó kutya gazdija vagyok, kertes házban. A szomszédom panaszkodik (újabban már fenyeget), hogy a kutya sokat ugat. Elismerem hogy vélt és valós ellenségeket (postás, vízszerelő, sündisznó, béka) kitartóan ugat amíg meg nem szűnik a "támadás". Éjszaka, 22 óra után nem hagyjuk ugatni mivel a lakásban alszik.
2017. aug. 28. 14:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Hát feljelenteni fel lehet aztán hogy lesz e belőle valami azt nem tudom.50-50%
2017. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
94%
Nem akarlak megijeszteni, de vigyázz a kutyára, nehogy csináljon vele valamit, főleg megmérgezze! Sajnos vannak ilyenek.
2017. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem, hogy egy kertvárosi részen napközben ugató kutyát szankcionálnának.

Csak aztán nehogy valamilyen módon ártson a kutyusnak!

(Megmérgezi, átcsalja és agyonüti, ...stb)

Nem tudom, hogy mit tehetnél.

2017. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
18%

igen amikor rajon , h feljelentessel nem tud tenni semmit, akkor majd elteszi a kutyust lab alol...

probalj vele kedves lenni, valoszinuleg nem csak a kutyaugatas zavarja, hanem maganyos mas gondjai is vannak...

probalj bocsanatot kerni, vigyel neki csokit viragot, hatha kedvesebb lesz, hiszen nem direkt ugattatod a kutyat

2017. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti, és arra hivatkozhat, hogy a kutya sokat ugat. Aztán ezt vagy elfogadják, vagy nem.
2017. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy megteheti. A kimenetele már kétséges. De nekem biztos nem hiányozna, hogy emiatt rengeteg időm elmenjen és ilyenért kelljen magamat stresszelni.


De miért nem szoktatod le a fölösleges ugatásról a kutyádat?

2017. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
Jelentsen ! "Kutyát nem érdekli"szokták mondani. Mellettünk lévő házban 3 vizsla egy keverék egész éjjel mondja . Idegesit ,de mit tegyek ez van.Viszont képtelen lennék ártani nekik. De bizony vannak szemét emberek ,vigyázz rá nagyon .
2017. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Le kéne szoktatni. Kertes házban persze mindig fog házat őrizni a kutya, de megfelelő lemozgatással és rászólással sokat csökkenthető a probléma.
2017. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
28%

Feljelenthet.

De szerintem napközben ugathat a kutya, azért nem büntethetnek meg, viszont csendtilalom alatt (22-6 óra között) ha ugat, akkor megbüntethetnek csendháborításért. De nem vagyok benne biztos.


De tényleg vigyázz rá, nehogy megmérgezze. És sétáltasd többet a kutyádat hogy fáradjon ki és ne ordítson minden kis hülyeség miatt. :)

2017. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
Azért lássuk be, te vagy aki zavarja a környezetében élöket. Tessék leszoktatni! Alapvetö együttélési szabály.
2017. aug. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!