Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azonnali felmondás hogyan...

Azonnali felmondás hogyan működik?

Figyelt kérdés

Egy SZTK-ba dolgozom.November 27.-ig van szerződésem a munkahelyemmel. Viszont most már nem bírom. Az egyik orvos állandóan megalázva, ordibal és egyszer rabszolgának hívott. Hiába jeleztem a fonovernek ,nem tett semmit. Mikor vele szakrendelek előtte napokkal már görcsbe állok, nem lehet hozzám szolni, és folyton ideges vagyok. 3 hónapja egyszer már felmondtam, de azt mondták, h nem mehetek el a szerződésem miatt. Viszont már alig bírom.

Megkell várni a novembert vagy eljohetek hamarabb?? Olvastam neten az azonnali felmondást ,de konkrét tanácsot nem találtam. Eléggé pályakezdő vagyok így ezeket én meg nem tudom.


22 éves lány.



2017. szept. 11. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

felmondhatsz, ha megindoklod, lásd MT vonatkozó pontja, viszont javaslom, hogy szánj rá egy tízest és az ügyvéded fogalmazza meg és küldje el a papírokat, nehogy valamit kihagyj és pereljenek!


"37. A munkaviszony megszüntetése

64. § (1) A munkaviszony megszüntethető

a) közös megegyezéssel,

b) felmondással,

c) azonnali hatályú felmondással.

(2) A megszüntetés okának az indokolásból világosan ki kell tűnnie. A megszüntető jognyilatkozat indokának valóságát és okszerűségét a nyilatkozattevő bizonyítja."


"42. Azonnali hatályú felmondás

78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

(2) Az azonnali hatályú felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. A tudomásszerzés időpontjának, ha az azonnali hatályú felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, azt kell tekinteni, amikor az azonnali hatályú felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.

(3) A munkavállaló azonnali hatályú felmondása esetén a munkáltató köteles a 70. § (3) bekezdésében és a 77. §-ban foglaltakat megfelelően alkalmazni.49

79. § (1) Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti

a) a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt,

b) a munkáltató a határozott idejű munkaviszonyt.

(2) Az (1) bekezdés b) pont szerinti megszüntetés esetén a munkavállaló jogosult tizenkét havi, vagy ha a határozott időből hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre járó távolléti díjára."

2017. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy dolgot tisztázzunk az elején. A munkaerődet adtad el fizetésért cserébe, nem rabszolgának szegődtél. Olyan nem létezik, hogy nem mondhatsz fel.

Azt írod, hogy nem mehetsz el a szerződésed miatt. Milyen szerződés miatt ?

Egyébként ha egyszerűen nem mész be dolgozni, akkor ők fognak kirúgni arra való hivatkozással, hogy nem jelentél meg a munkahelyeden. Rendőrrel nem fognak bekísérni dolgozni.

2017. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a határozott idejű szerződés a lejáratig nem mondható fel egyik fél részéről sem, csak nyomós indokkal.

Illetve felmondható csak úgy is, de akkor amennyivel előbb felmondtad, annyi hónap béredet kell kifizetni a munkáltatónak.

2017. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A helyedben bemennék a munkaügyre, elmondanám, hogy annak a bizonyos orvosnak a viselkedése tűrhetetlen (nem árt, ha vannak tanúid, vagy hangfelvételed), és vagy megszüntetitek közös megegyezéssel a szerződésedet, vagy feljelented a dokit az etikai bizottságnál, polgári pert indítasz ellene becsületsértés címén és gondoskodsz róla, hogy minél nagyobb nyilvánosságot kapjon az ügy. A másik megoldás, hogy elballagsz a háziorvoshoz, és kivizsgálást kérsz, pánikbetegség, súlyos szorongás miatt, egyúttal kiíratod magad táppénzre. November végéig simán el tudod húzni.
2017. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!