Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közmunka. segely megvonas? Mi...

Közmunka. segely megvonas? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Behívtak közmunkára.Hiaba van erettsegim, szakmam, foliaba akarnak betenni..Oszinten bevallva, nem birom a nehez fizikai munkat, a hoseget..Nem vagyok elkenyeztetett tyuk, de na azert ugy gondolom nem odavalo vagyok..Sajnos itt zero lehetoseg van munka szempontjabol, csak ez a hulye kozmunka..Ha nem vallalom, egy evre ugrik a segely..Ami azert nem rossz ha van, mert tb-t stb nem magam utan kell fizetni..Egyebkent eleldegelek..Szoval a konkret kerdesem az lenne, hogy februarig vesznek fel..De evente egy honapot kell ledolgoznom, hogy utana tovabb folyositsak ezt a kis penzt..Ha egy honapot valahogy kibirok ebben a munkaban..utana felmondok, akkor is megvonjak a havi 22800ft-ot egy evre??

2017. júl. 11. 18:34
 1/4 anonim válasza:
Ha felmondasz akkor törölnek a munkaügyről és semmit nem kapsz, se közmunkát se segélyt. Addig kell dolgoznod ameddig a szerződésben szerepel. Csak akkor járhat segély ha közös megegyezésből történik a felmondás. Viszont nem hinném hogy egy hónap mulva belemennének. Miért baj ha lesz egy munkahelyed? Rossz dolgozni? Nem nehéz a kertészet. Hány éves vagy?
2017. júl. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen szakmád van? Sajnos maga az érettségi nem elég már az irodai közmunkához, kell mellé valami szakirányú végzettség, ami nagy szemétség, mert a rendes dolgozóknak meg elég a sima érettségi.
2017. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nézd! pld augusztusban fel akarnak venni dolgozni és te úgy érzed nem oda való vagy akkor ne menj el. Megvonják ha felmondasz idő előtt azt a 22800ft-ot. Nem tudom ez milyen munkahely ,feltételezem polgármesteri hivatal. Ott ha megbeszéled azt hogy 30 napra vegyenek fel ill. nem tudom a munkaügyi központ ha kiközvetitett akkor viszont lekell dolgozni azt az időt amig a szerződés tart. Önhibából vagy egyéb olyan dolog miatt szűnik meg a szerződés amely a te hibád igy ugrik a 22800 ft is hiszen mint előttem irták ki kerülsz a regisztrált munkanélküliségből. Meg aztán ha jól tudom utána egy évig nem kapsz semmit és játszhatod el megint a procedúrát hogy regisztráltasd magad. Nos az érem másik oldala meg az hogy irod eléldegélsz :D Miből 22800ből? Ne viccelj már. Dolgozni sem akarsz ilyen helyen de Tb-d azért legyen,meg hát tudomásul kell venni azt hogy a 22800ft-ot sem adják már csak úgy. Van érettségid meg szakmád és mégis segélyből tengődsz? Hány éves vagy? Egyébként meg mi az a fólia munka konkrétan? Az olyan nehéz fizikai munka? Szerintem nem ilyenen kéne gondolkodnod hogy hogyan maradjon meg a 22800-ft,hanem azon hogy dolgozz olyan helyen ahol van normális fizetés,fix hely tb stbi... Én tudom azt hogy nem könnyű főleg falu helyen pld mert utazni kell meg egyebek. Már ne is haragudj de ezt azok az emberek csinálják akik feketén dolgoznak pld havi 100 000 ft ért és mellé megkapják azt a 22800ft-ot és igy van tb is. Abból azért eléldegélnek. Csak éppen ilyenek miatt találták ki ezt a 30 napot. Persze nem azt mondom hogy te is így teszel félre ne értsd,csak kicsit fura hogy valaki ennyire ragaszkodik egy szaros 22800ftért holott szakmával rendelkezik meg érettségivel. Abból a pénzből megélni nem lehet és bár a közmunkabér sem sokkal több nyilván azért el kell menni,fáradni kell stbi. Ha te úgy érzed nem megfelelő munka számodra amire ki közvetíttek próbálj köztes megoldást találni erre pld beszélj feletteseiddel és hátha adnak olyan munkát amit jobban tudsz elvégezni.Gondolom van azért más úgymond jobban bírható munka számodra. Előfordulhat az is hogy azt mondják ez nem kívánságműsor. Azért valljuk meg hogy aki segélyből él és közmunkát sem akar elfogadni mert nem bírja a hőséget és a fizikai munkát az ne is akarjon válogatni mert nincs miből!Esetleg ha meg van válogatási lehetőség akkor meg nincs miről beszélni. Nyilván jobb volna ha keresnél 200 000-et egy klímás irodában üldögélve és nem azon gondolkodnál hogy ne kelljen közmunkát dolgozni februárig, de a 22800 is maradjon meg. Idáig süllyedt ez az ország.....
2017. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs mas valasztas..kozoltek ez van, vagy a nádvágás...Pofara mennek...mondtam rakjanak ki utcat seperni..Kozoltek, hogy nem, es kesz!Nem mondom, hogy nem lenne jobb tobb fizu, de kint hosegben folia alatt, egy olyan fonokasszonnyal, akihez sajnos volt mar szerencsem, es rabszolgahajcsar tipus...nem tudom mitevo legyek..Felhaborito szamomra ez az egesz szitu..de mit tudok neki csinalni, semmit!!
2017. júl. 13. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!