Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a párom a házasságkötés...

Ha a párom a házasságkötés előtt vesz egy telket, amire később építkezünk, nekem valóban semmi közöm nem lesz hozzá soha?

Figyelt kérdés
Még nem éltünk együtt eddig. Ő most szeretne építési telket venni, és beköltöznénk egy mobilházba. Én most még semmit nem tudok beleadni. Később szeretnénk elkezdeni építkezni erre a telekre, ami ugye szintén a párom nevére fog történni, ő vesz fel hozzá hitelt is. Én eközben hozzájutok a lekötött pénzemhez, pár millió forinthoz, amit majd az építkezésbe fogok belerakni, illetve nyilván az építkezés már ugyanúgy az én havi fizetésemből is történik, együtt vesszük a csempét, csaptelepet, bútorokat stb. Azt nem tudom, hogy mikor fogunk pontosan összeházasodni, de 3 éven belül. Nos a kérdés, hogyha akár 15 év múlva elválunk, gyerekeink lesznek... Akkor valóban az a felállás, hogy a telek, és a rá épített ház a párom különvagyona? Csak az a pár millió az enyém amit beleadtam az építkezésbe, természetesen szerződéssel? Tehát hiába csináltuk végig együtt az építkezést közösen, hiába fizettük a hiteltörlesztést a közös kasszából,ki fog rakni onnan a gyerekeimmel, és semmi közöm nem lesz a házhoz többé? Én nem aggódom ezen, hiszen szerelmesek vagyunk, a családom viszont aggódik a jövőm miatt.
2017. szept. 11. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

a telek az övé, viszont a házba egy fillért se pakolj addig, míg nem lesz kettőtök nevén.

A családod joggal félt, a szerelem múlandó, senki se tudja, mi lesz 15-20-30 év mulva.

2017. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele hogy közös néven legyen a telek
2017. szept. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Irtózatos nagy naivitás.


Ami ma a társad nevén van, holnap lehet közös néven. Elhatározás és némi átírási költség kérdése.

Ha X és Y építkeznek X nevén lévő telekre, akkor az épület mindkettőjüké. Tehát a Földhivatalban a bejegyzés X=50%, Y=50%.


Ha egy házasság (együttélés) úgy zajlik, ahogy leírtad, el sem szabad kezdeni. Minden csempére ráírod, ki vette? Azt is, ki főzött ebédet? Melyik nap ki mosogatott? Mert aki tette, annak nem maradt ideje csemperakásra. Viszont etetett valakit. Egy párkapcsolat ilyen hozzáállással csak romhalmaz lehet.


Ami az együttélés kezdete előtt volt, az az egyik fél magántulajdona. De senki sem akadályozza, hogy megossza a másikkal. Ami az együttélés során keletkezett, az közös tulajdon. Ha ezt valamelyik fél nem érti meg, az maga a csőd, elkezdeni lehet, de katasztrófával végződik.


Próbálj meg gondolkodni és aszerint cselekedni. Ha most attól félsz, hogy kiraknak, vagy el se kezdd, vagy vezess könyvelést az utolsó répáról is, hogy ki mit vett.

2017. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

HA a telket a házasságkötés elött veszi meg, akkor maga a telek magánvagyona marad.

Amit közösen - a házasságkötés megtörténte után - építetek, az közös szerzemény, válás esetén felezödik (kivéve, ha van ettöl eltéröl házassági szerzödés). Ebben az esetben az teljesen lényegtelen jogilag, kinek a neve szerepel a tulajdoni lapon, maga a ház közös.


Válás esetén a közös vagyonból neki a telek értékével több jár, mert az magánvagyona, a többi nem.

2017. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

PTK különvagyon: [link]


IV. fejezet: A házastársi vagyonközösség


Amúgy lehet házassági szerződést is kötni.

2017. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!