Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy tapasztaltátok, valóban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tapasztaltátok, valóban teljesen megváltozik a kapcsolat a házasságkötés után?

Figyelt kérdés

Koncz Gábor nyilatkozta ezt egyszer a házasságról:


„Ha még egyszer újra születnék, biztosan nem nősülnék meg soha – mondja a színész. – Minden nagyon szép és minden nagyon jó, egészen addig, míg nincs meg az a fránya papír. Abban a pillanatban, hogy a férfi feleségül veszi a nőt, a kapcsolatuk teljes mértékben megváltozik.”


2011. febr. 12. 10:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

szia,


én nem értek egyet ezzel, szerintem ez csak egy papir. igaz, mi még csak lassan 2 éve vagyunk házasok, de 5 éve leszünk együtt idén és 8 hónapja jártunk, amikor össze költöztünk. babánk is előtt volt, mint papriunk arról, hogy férj és feleség vagyunk, mert nem az volt a legfontosabb, hanem hogy kisbabánk szülessen. igazából azért házasodtunk össze, mert szerettem volna egy gyönyörű ruhát és egy második nagy napot, ahol a barátainkkal és a családunkkal ünnepelünk egyet!! a házasságkötésünk másnapján a párom a legjobb barátjától ezt az üzenetet kapta: na milyen a házas élet?? minden megváltozott, ugye?? :) erre vissza irta, hogy persze, már teljesen máshogy látom a kedvesem, átvedlett az éjjel sárkánnyá :D a viccet félretéve, az ég egy adta világon nem változik semmi!! igen, mi változunk, ezzel a kapcsolatunk is, de ez akkor is úgy van, ha nem vagyunk házasok. a legerősebb kapocs két ember között nem a papir, hanem egy gyermek.


Ági

2011. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Igen, megváltozik. Sajnos mindkét fél elkényelmesedik. Szakítani sem olyan egyszerű már. Az emberek úgy tekintenek arra a papírra, mint valami garanciára, hogy nekik sikerülni fog, tenni meg nem kell érte semmit. Azt hiszik, ez egy adás-vételi szerződés, ami által a másik a tulajdonuk lesz.
2011. febr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

NEM!

5 hónapja vagyok házas, semmi nem változott! ha csak nem annyi, hogy sokkal mélyebb és komolyabb a kapcsolatunk!

2011. febr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
6 éve vagyok házas, előtte 5 évig jártunk. Semmi sem változott. Szerintem személyiség-függő ki, miként éli meg házasságát. S ha valami elromlik, elromlott volna házasság nélkül is, csak így egyszerűbb a papírra fogni.
2011. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Ez így ebben a formában nem helytálló.Tisztelem becsülöm az öreg csepürágót de ebben nem kéne nyilatkoznia .

Egyébként persze , h megváltozik . Mert mindig változik minden. Egész más szerep a széptevő szerető mint a férj vagy feleség szerep.

Egész más a kapcsolat fél év után, 2 év után és 5 vagy 15 év után.

Fél év után le van hullva minden , máz ,politúr és kence a felekről és már sejtik miben kellene változni és változtatni ahhoz , h jó legyen és harmonikus minden .2 év után belátod , h megtettél mindent és ennyi jött ki a dologból úgy a magad részéről mint a társad részéről.5 év után még előfordulhat , h elbizonytalanodsz választásodban de amikor látod a gyerekeid tudod, h jó úton haladsz és rutinosan kellő energiával és optimizmussal teszed a dolgod azért , h családodnak és neked a lehető legtöbbet adj.

15 év múlva mosolyogva veszed tudomásul a párod legújabb , rigolyáit és képtelen ötleteit és még te is elcsodálkozol azon , h milyen jól szeretetteljesen tudod kezelni, semlegesíteni ezeket:)...nemhiába...

Nekem aza véleményem , h egy pérkapcsolatban legalább akkora örömnek kell lennie adni mint kapni. És ha adsz nagyon sokat szeretetet , megértést, nyugalmat ,stabilitást és teszed a dolgod a mindennapokban akkor lehet igényed , h egyáltalán valamit kapj vissza is hasonlókat.

Persze minden- a legkiegyensúlyozottabb a legharmonikusabb kapcsolatban is vannak hullámvölgyek és fellángolások érzelmi szinten .Is.

A lényeg szerintem az ,h ha a hegyek túl magasak a völgyek igen mélyek lesznek ,már akkor is ha még nem is völgybe vagyunk.De idővel elsimulnak ezek a kilengések ahogy szokjátok egymást.

Mert nem csak a szívével lát az ember , néha nem árt józanul hideg fejjel átgondolni a helyzetet a lehetőségeket és a várható változásokat, körülményeket. Főleg mielőtt elköteleznénk magunkat . Nem árt ha kicsit belekukkantunk a másik családjába , h lássuk milyen viselkedésminták égtek be neki .Persze nem biztos semmi sem de lehet látni a jeleket nagyjából , h együtt élve mire is számíthatsz.

2011. febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem Koncz kapcsolata papír nélkül is tönkre ment volna. Ha egy kapcsolat nem működik, akkor nem működik.

S igen az évek alatt biztos, hogy változik az emberek kapcsolata, mert 10-20 év után nem lehet már lángoló szerelemben élni. De az nem a papír hibája, ha valakitől eltávolodik az ember...

2011. febr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

IGEN


6 éve vagyok házas, 2 éves a gyerek.


A férjem úgy tekint arra a papírra, mint valami birtoklevélre :( Ül a szemétdomb tetején, hizlalja a bögyét és elvárja, hogy hódoljak neki...előtte teljesen az ellenkezője volt.


Ja és nem arab :) de nagyon úgy kezeli a NŐT. Amíg nem az övé vagy nem biztos körberajongja. Ha megvan akkor lábtörlő.


Viszont szabadulni sem tudok tőle. Nem egyszerű. Simán kijelentette, ha válni merek vagy a gyerekét elvenni tőle akkor kicsinálja az egész családom. (szülők testvérek) A legrosszabb, hogy van is rá módja és kapcsolatai.

2011. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
nagyon érdekelne, hogy miért lettem lepontozva. mert szeretem a férjemet és ő is engem ugyanúgy mint a házasság előtt?
2011. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Bár én nem éltem még házasságban, de szerintem is van valami abban, amit Koncz Gábor mondott.


A házasság egy erősebb kötelék. Szerintem mindkét fél azt hiszi, hogy azután már nem kell különösebben tenni a kapcsolatért, valamint hogy korlátozhatja, rendelkezhet a másikkal és ezt nem bírja mindenki.


A szerető feleséget nem én pontoztam le.


12:45-ös pedig szállj ki ebből a házasságból. Csak egyre rosszabb lesz és később bánni fogod hogy évekig tűrsz, ahelyett hogy egyszer megtennél egy bátor lépést.

2011. febr. 12. 21:27
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen,páran jól látjátok.Attól függ hogy a házasság után elkényelmesednek-e vagy sem. Én ugyan még csak menyasszony vagyok,de ezt még én is tudom,hogy egy kapcsolatot ápolni kell és minden nap tenni kell érte.Ez nem a házasságtól(papírtól) függ,aki igazán akarja az tesz róla hogy építgessen,házasság előtt és után is.
2011. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!