Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez valóban egy perrel fenyeget...

Ez valóban egy perrel fenyegetés vagy valaki át akar verni?

Figyelt kérdés

Feltettem egy videót a youtubra egy témáról, ami érinti az egyházat.

Azt a levelet kaptam az érintettektől(?) hogy amennyiben nem szedem töröltetem a régit, és nem kérek bocsánatot egy új videóban, akkor beperelnek, vagyis hogy "jogi következményei lesznek".

Azonban a küldött gmail cím (amiben a plébánia neve és helye szerepel) egyik hivatalos oldalon sem szerepel és a gugli sem dob rá ki semmit. Ilyen elérhetőséget nem találok. A levél elköszönése is "üdvözlettel XY Plébániahivatal" , de semmilyen név nem szerepel ott.


Szóval vagy 1.) valós a fenyegetés, de furcsán küldték el

2.) valaki átakar verni, hogy töröltesse a videómat


Például én nem értek ilyenekhez, de ha ilyesmit írnék, akkor alá írnám a nevemmel is pl Kis Pista, a Budapesti Plébániától. Vagy nem?



2017. szept. 8. 23:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és nem is a teljes nevemen szólítottak meg, hanem a keresztnevemen. Vagy bénák dolgoznának az adott plébániában vagy béna az aki átakar verni?
2017. szept. 9. 00:00
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Ha perrel fenyeget valaki annak nem az a fő célja hogy kinyalja a hátsódat és full udvariasan kérjen, olyan formai követelményeknek eleget téve mint egy diplomáciai levél. Tehát ha mondjuk elfelejt feljelenteni akkor átver:-) ??egyébként sejtem milyen videót raktál fel, manapság a " mutassuk meg az erőnket a legkisebb gyereken" mellett az új divat az hogy töröljük bele a lábunk az egyházba
2017. szept. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Jobban teszed, ha törlöd. Hidd el, van elég pénzük jó ügyvédre, és könnyen lehet belőle kártérítés... Bár arra én is kiváncsi lennék, hogy mi a szart raktál fel, lehet, hogy meg is érdemelnéd.
2017. szept. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

Ha BÁRKIRÖL olyan videót/szöveget teszel nyilvánosságra, ami az adott valakit negatívan tünteti fel, beperelhet hitelrontás, rágalmazás, stb miatt (függetlenül attól, hogy igaz-e, amit írtál) és ebben az esetben nemcsak a viedót kell eltüntetned, hanem még igen szaftos büntetést plusz perköltséget is fizethetsz, akár tetszik, akár sem.


Az, hogy az adott email-címet nem találod meg a neten, az teljesen normális, egyetlen értelmes ember/szervezet sem adja meg nyilvánosan, mert ez nem publikus adat. (A legtöbb ilyen jellegü intézménynél maximum egy "kontakt" címü rovat van, ahol ugyan lehet nekik írni, de az emailcím nem látható.)

Aláírásnak meg a hivatal neve elég, mert nem egy konkrét személyt, hanem az adott plébániát támadod a videóban.


Az, hogy téged hogy szólítanak meg, nem jelent semmit, föleg, ha a videónál csak a keresztneved/nicked szerepel, és privát személy ( em hatóság) ennyiböl nem tud beazonosítani. Viszont feljelentés esetén az oldal üzelmeltetöi kötelesek kiadni az adataidat a hatóságoknak, szóval olyan nincs, hogy anonym tetted fel a videót.


A helyedben sürgösen leszedném a videót, örülnék, hogy elöször figyelmeztettek, mert anélkül is feljelenthettek volna és legközelebb elöször gondolkodsz és csak utána teszel fel bármit is a netre.

2017. szept. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovpet ***** válasza:

"Feltettem egy videót a youtubra egy témáról, ami érinti az egyházat. "


Érinti? És AZ egyházat? Van egy csomó egyház...

Meg szólásszabadság is van.


Nagyon nem mindegy, hogy pontosan mit állítasz a videóban.

2017. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Négyes, a teljes nevem ismert a videó alatt.


Egyébként "az adott email-címet nem találod meg a neten, az teljesen normális, egyetlen értelmes ember/szervezet sem adja meg nyilvánosan, mert ez nem publikus adat."


Pont ez az, hogy megvannak adva a hivatalos facebook és websitokon is az email elérhetőségek, de nekem email nem ezekről jött. Így meg mégis miért gondolják azt, hogy vegyem komolyan, amikor az internet világában egymást szivatják az emberek; s egy olyan emailről írtak (ha ők voltak), amire semmilyen komoly hivatkozás nincs?


Mindenkinek: Egyébként semmi galádság nincs, egy bizonyos témában más a véleményünk, ami épp aktuális és én azt tárgyalom. Ezért feljelenteni?

2017. szept. 9. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Írd vissza, hogy nem igazolta magát semmivel, így csak formális, postai úton kézbesített megkeresést követően áll módodban érdemben reagálni az üzenetben foglaltakra.
2017. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 20:51-es: ezzel nem ér el semmit, az adott plébánia figyelmeztette - az sehol sem kötelezö, hogy a kérdezöt teljes néven szólítsa, vagy a saját email-címe publikus legyen -, ezután símán feljelentheti a kérdezöt, akit aztán böven megbüntethetnek.

Eleve nem köteles senki elöre figyelmeztetni azt, aki megsérti más jogait, de ha megtette, akkor senki nem köthet bele, és adott esetben teljesen lényegtelen, hogy a kérdezö komolyan vette-e a figyelmeztetést, vagy elhitte-e, hogy tényleg az érintett volt az, aki jelentkezett nála.

2017. szept. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!