Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fojtogatás milyen büntetőjog...

A fojtogatás milyen büntetőjogi kategóriába tartozik?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találom sehol, ha valakit eszméletlenségig fojtanak az milyen vétséget követ el?
2017. szept. 11. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Emberölési kísérlet.
2017. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Már bocsi, de ez fontos lenne. Ha valakit eszméletlenségig fojtanak, és utána ismét feleszmél az minek minősül?
2017. szept. 11. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szándék, hogy mi célból fojtogattad, az a lényeges. Ha meg akartad ölni, akkor emberölési kísérlet jogosan megállhat. Ha mondjuk egy eldurvult, kölcsönös belegyezéses fojtogatós szexről van szó, akkor gondatlan veszélyeztetés lehetséges.
2017. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
egy szóval sem mondtam, hogy én bárkit is fojtogattam. Azért köszönöm a válaszokat.
2017. szept. 11. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:

gyilkossági kísérletet szerintem


azt már nehezen fogja bebizonyítani, hogy újra akarta éleszteni... És ha ráadásul nem is orvos akkor meg miből olyan biztos abban hogy újra is tudja éleszteni.

2017. szept. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De ez azon is múlik hogy meddig fojtogatta mert ha csak megszorította a nyakát és elengedte az komolytalan egy gyilkossági kísérlethez.


Az sem mindegy hogy az áldozat szabadította e ki magát vagy önként elengedte.

2017. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az lenne viszont azt bizonyitani is kell hogy az megálljon mivel ő ahoz kell legalább 2 tanú vagy kamerafelvétel szükséges amin jól látható a cselekmény.Ha nem jól látható a cselekmény akkor semmi értelme,még lehet egy bizonyítási metódus a hangfelvétel de azt is lehet úgymond hamisítani...
2017. szept. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!