Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogymukodik ez a nyugdijcelu...

Hogymukodik ez a nyugdijcelu megtakaritas?

Figyelt kérdés
Van kulon ilyen, hogyberakok bankba nyugdijra es attol fuggoen kaphatok akar 20% adovisszateritest? (Most olvastam indexen, roviden ez a lenyege,vagy vmi csavar benne?)

2017. szept. 24. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi bajod van? Írd már le értelmes ember módjára...
2017. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kiválasztod a neked tetsző nyugdíjpénztárat. Oda havi szinten befizetsz x összeget amit a bank részvényekbe, ingatlanokba stb fektet. (Visszatekintve arra a kb 20 éver amióta ez a befektetési forma működik évente 4-10 % körüli hozamot produkál) Nyugdíjbavonulásodkor adómentesen felveheted a teljes összeget, vagy járadékként folyósítják. Ha nem éred meg a nyugdíjkorhatárt akkor az utódaid öröklik a pénzt. A hozamot 10 év takaréskosság után felveheted, majd ezt követően 3 évente kiveheted. Amennyiben megszünteted, vagy kiveszed az összes pénzedet nyugdijba vonulás előtt, a hozamra adót kell fizetned.

A pénztárba - saját magad által - befizetett összeg 20%-át adókedvezményként visszaigényelheted. Ha a munkáltatód is tesz bele neked valamennyi lét, az után neked nem jár adókedvezmény.

2017. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Koszi, hogy erted a kerdesemet :)


Szal kapok evi 4-10% hozamot a befietett penzemre, es adojovairaskent ennek 20%-at is megkapom evente? Ez tul megeros h igaz legyen, nem?

2017. szept. 24. 12:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, a jelenlegi körülmények között nagyon megéri. Az egyetlen hátrány, hogy ezt nem veheted ki nyugdíjas korodig. De ha belegondolsz, hogy egy banknak fixen fizetsz 30 éven keresztül, nekik is marhára megéri.


Én 15 éve fizetem. Egy ideig a munkáltatóm is adott bele (sajna mostmár nem) 10 év után kivettem 400. ezer hozamot, 13 év után 600 ezret fizetett. Tavaly megemeltem a befizetést. Az eddigi hozamok alapján jövőre kb 800.000 és egymillió közötti lesz a kivehető összeg. A rörzstőke pedig 3.millió körül van (ennyit fizettem be.)

2017. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De emelle most komolyan adodbol is visszakapod 1/5-et? Vagy valamit nagyon felreertek?
2017. szept. 24. 12:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a teljes tőkének, hanem mindig az adott évi befizetésnek a 20%-át írják jóvá a számládon. Az adónak nem az ötödét kapod vissza, hanem akkora részét, ami fedezi a befizetés 20%-nak jóváírását. Feltéve, hogy fizettél annyi TB-t.
2017. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Befizetek evi 120 ezret es visszakapok az adombol 24 ezret. Ez sztem egy hosszabbtavu lakastakareknak is megfelelne es jobb is kb.
2017. szept. 24. 17:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Pontosan számoltál. évi 120 ezer után 24 ezret visszaigényelhetsz.
2017. szept. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott a legnagyobb buktató. A befizetett pénzt befektetik. Itt nem kamatot, hanem hozamot fizetnek. Tehát, ha a befektetés nem jön be, akkor elveszhet a pénzed ugyanúgy ahogy a tőzsdén.

Persze itt nem egy, hanem több befektetés is fut együtt. A 2008-as válság idején is volt minimális hozam a nagy biztosítóknál. mellesleg biztosítónként változik az éves eredmény. Ezért érdemes megnézni a biztosítók elmult éves hozamait és az alapján választani.

2017. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Naugye,h van buktato :)
2017. szept. 24. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!