Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugye nem követtem el bűncselek...

Ugye nem követtem el bűncselekményt?

Figyelt kérdés
Suli első napjaiban, az egyik gépes teremben, az egyik gépre feltettem a "gselog" nevű appot a Chrome-ba. Erről az applikációrol azt kell tudni, hogy minden jelszavat megjegyez amit beírunk a böngészőben. Nos, és ma ebben az applikációban meg volt jegyezve egy lány facebookjának a jelszava (Ez a lány osztálytársam legjobb barátnője).. Mi haverokkal beléptünk EGY MÁSODPERC erejéig, röhögtünk egy jót, hogy valóban működik. Amint végeztünk, letöröltem ezt az applikációt, kitöröltem minden előzményt, a chrome gyorsítótárát is ürítettem. A lány facebookján semmit sem csináltunk, nem néztünk bele az üzenetekbe, nem posztoltunk semmit, mert mint említettem, EGY MÁSODPERCRE léptünk csak be, és utána kijelentkeztünk. Csak most nagyon félek, hogy ez az osztálytársam ne mondja el a csajnak, hogy beléptünk hozzá jogtalanul. Félek, hogy feljelent és börtönbe kerülök... 17 éves fiú vagyok.

2017. szept. 28. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Ja. Börtönbe. Életfogytig.
2017. szept. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen?? :D
2017. szept. 28. 15:05
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem történt semmi, akkor nem hiszem hogy feljelentene, de teljes joggal megtehetné. A most tett beismerő vallomásod sokat segít majd a rendőröknek.


"BTK 300/C. §


(1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

2017. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%

BTK 300/C. §

(1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


BTK 300/E. §

(1) Aki a 300/C. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából, az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő számítástechnikai programot, jelszót, belépési kódot, vagy számítástechnikai rendszerbe való belépést lehetővé tevő adatot

a) készít,

b) megszerez,

c) forgalomba hoz, azzal kereskedik, vagy más módon hozzáférhetővé tesz,


vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

2017. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%

Hát pedig ez büntetendő...

A bkv-s botrány emiatt tört ki, mert a srác "feltörte" a bkv rendszerét. Az történet azonban annyiban más, hogy ő etikus hacker vot... Ti pedig pár hülye gyerek, akik ellopják más adatát és öncélúan felhasználja... Ez a kérdés pedig pont az i-re. Ahogy egy másik válaszoló is írta, tökéletes vallomás.

2017. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Milyen vallomásról beszéltek? Mint mondtam, NEM LOPTUNK, NEM OKOZTUNK SEMMI KÁRT A FIÓKJÁBAN. Csak linkelitek a törvényeket, de normális válasz nincs...
2017. szept. 28. 15:38
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésed, maga egy vallomás.
2017. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 árokpart ***** válasza:
100%
Kutya nem fog vele foglalkozni.
2017. szept. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Kisfiam, most írtad le, hogyan törted fel más személyes fiókját és éltél vissza a személyes adatával (jelszó). :) Ha úgy jobb, fogalmazhatok úgy is, hogyan loptad el más jelszavát.

A törvény beidézése pedig tökéletes válasz a kérdésedre.


Azért 17 éves létedre több eszed is lehetne.

2017. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso. Nem éltem vissza, mert utana egyből töröltem. Lehet ebbol komolyabb ügy?
2017. szept. 28. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!