Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eléggé komoly dilema elő...

Eléggé komoly dilema elő kerültem, és nem tudom, hogy erre mi a jo megoldás?

Figyelt kérdés

Kisé érdekes fejlemény de valahogy megprobálom szavakba önteni.


Szoval. Magyar, Román állampplgár vagyok több éve franciaországban dolgozom és van egy kisfiam aki francia állampolgár az édesanyja által.

Mivel már évek ota itt vagyok felmerült bennem a kérdés hogy felvegyem a francia állampolgárságot.

De... ugy tudom, hogy max két állampolgárság lehet egy embernek.


Aztán a barátnőm japán állampolgár és fontolgatjuk a házaságot is. Utazni szeretnénk több országban igy a vizum dolog miat neki jol jonne egy europai állampolgárság,és mivel azsiában is szeretnénk sokat időzni nekem is jol jönne a japán állampolgárság..


Na most akkor mit lépjek????


Magyar,Román, Francia ,Japán..


Ja és utolag hozáteném, hogy a szüleim romániában élnek.


A kérdés az, hogy mi lenne a logikusab választás?



2017. okt. 5. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Annyi állampolgárságod lehet, amennyit megadnak neked.
2017. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Andizsuzsi ***** válasza:

Nem olyan nagy dilemma ez. Japán állampolgárságot nem fogsz kapni, ahhoz édes kevés az, hogy japán a barátnőd.

A franciát kérvényezheted, ha ott élsz már legalább 5 éve. Semmi nem tiltja, hogy többes állampolgár legyél.

2017. okt. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!