Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes terhes vagyok elég...

Csillka kérdése:

33 hetes terhes vagyok elég komoly vashiannyal? Valami megoldás a gyógyszer nem sokat segít.

Figyelt kérdés
A normális értek 49.00 -151.00 ug/dl között van, nekem 32.00 uq/dl 33 hetesen. A terhesseg elejen meg 42 volt, már eléggé lecsokkent. Szedem a vastablettat minden nap de szerintem sokat nem használ. Igazából kicsit vagyok fáradékony és néha nehéz légzésem van, alacsony vérnyomás. Esetleg valami ötlet olyanoktol akik hasonló helyzetbe voltak?
2017. márc. 21. 16:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én gyümölcsel próbáltam pótólni, pontosabban sok almával, almalével és csirkemájat ettem, bár az nem mindig csúszott le:)

2017. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A vastabletta milyen, mikor veszed be, mivel? A vas felszívódása borzasztóan kényes. Nekem neo ferro folgammát kell szednem, azt írja a betegtájékoztató éhgyomorra kell mert eleve rossz a hasznosulása és az étel tovább ront rajta. Kálcium, magnézium szintén ront rajta, oxálsav is, viszont a C vitamin javít rajta. Ennek ellenére a vasam csökken, orvos azt mondta innentől dupla az adag.
2017. márc. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Többféle vaskészítmény van, próbálkozz még. Nekem semmit nem értek, amíg rá nem jöttem, hogy hiába viszem be, ha nem tud felszívódni. Napi 1000 mgc vitamint melléküldve már ok. Ill. jó szívvel ajánlom a homeopátiás vasat, két hét alatt meglátszik a vérképen.
2017. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha teheted, egyél minél több gyümölcsöt, zöldséget, amiben nagy a vastartalom.


Ilyenek például, az aszalt gyümölcsök (szilva, mazsola, sárgabarack).

Továbbá, póréhagyma, uborka, sárgarépa, mandarin, narancs.

A hüvelyesek is magas vastartalommal rendelkeznek (bab, borsó, lencse, szója).

Valamint a sütőtök, kukorica, spárga, brokkoli, karalábé, vörös káposzta.

2017. márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Maltofert szedek, nem éhgyomorra szoktam, hanem mikor sikerül és eszembe jut. Eddig nem vettem melle C vitamint de mától azt is szedek. Remelem nem lesz komolyabb következmény, egész eletemben vashianyos voltam barmit csináltam, szoval meg sem lepődök most ezen..
2017. márc. 21. 17:13
 6/18 anonim ***** válasza:
Igen, itt valszeg a felszívódással van gond. A c vitamin segíteni fog. Azért abból egy komolyabb mennyiséget érdemes, tehát az 500 mg a minimum. Ha veseproblémád nincs, mehet több is.
2017. márc. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az állati eredetű vas hasznosul legjobban a szervezetben, pl vöröshúsok (azt hiszem a marhában van a legtöbb) illetve a tojásban is sok a vas. Én rengeteg mákot ettem terhesen, az is jó vasforrás. És ahogy a #2 írta, nem szabad tejtermékkel, magnéziummal illetve kávéval bevenni a tablettát, úgy kevesebb szívódik fel.
2017. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mindenkèpp reggel èhgyomorra szedd be. Nekem azt tanàcsolta doki reggeli előtt kb fèl òràval,ha lehet naracslèvel. Èn is elèg vashiànyos voltam màr terhessèg előtt is. Tovàbbà a màj, cèkla, spenòt, vörös hùsok..is tartalmaznak mèg vasat. Ès figyelj oda a tabletta bevètelre, nem mikor eszedbe jut, sok mùlik h hogyan szìvódik fel. Kèszitsd màr este ki!
2017. márc. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nagyon jo szivvel ajanlom az egyik legjobb felszivodasu vas keszitmenyt:

Vitafer szirup

2017. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem csak a sorbifer durules szívódott fel, az jobb, mint a többi. Tejterméket, müzlit, kávét, teát 2 órán belül nem szabad mellé enni.
2017. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!