Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Királylehotának szabad és...

Királylehotának szabad és örökös ura?

Figyelt kérdés

Még mielőtt hozzá kezdek letisztázok dolgokat:Nem biztos hogy jó pontba írtam ki a kérdést szóval ezért nem kérek offokat, nem vagyok olyan fanatikus magyar, hogy nincs olyan, hogy Szlovákia mert az felvidék stb..

Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy Királylehota urai a Lehoczky család mert nekik adományozták úgy, hogy ők a szabad és örökös urai értem, hogy már nem Mo. hoz tartozik mert Szlovákia területén fekszik csak, hogy érvényes e még ez a jog?



2017. okt. 19. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle ilyesmi jog már nem érvényes. A nemesség súlyát, hatalmát mindenhol megszüntették. Szerintem Csehszlovákiában és a későbbi Szlovákiában is.
2017. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ tudtam, hogy beszüntették csak azt hittem, hogy ez is olyan mint pl. egy ház, hogy öröklődik.
2017. okt. 19. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. A nemesség birtokait, házait stb mindent elvettek. Persze tévedhetek.
2017. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!