Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lementünk a lakásunk belső...

Lementünk a lakásunk belső udvarára cigizni (ami nyitott, tehát bárki bejöhet) egy üveg borral és megbüntettek. Vélemény?

Figyelt kérdés
Közterületen való alkoholfogyasztas 10000, rendészek voltak. Elfogadtuk a helyszinít, mert azzal fenyegettek, hogy akár 100.000 is lehet a költsége, ha nem. Nem hiszem el, hogy ilyen van. Fiatalok szoktak járni az udvarra inni ez tény, de mi ott lakunk, szerintem nem is közterület, mert a társasház udvara. Elfogadtuk, nem lehet már semmit tenni, de szerintetek ez jogos?

2017. okt. 21. 11:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
hátha a házhoz tartozik szerintem nem jogos, bár én nem vagyok hozzáértő
2017. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

Menyj be a helyi onkarmanyzatba es kerdez ra.

En nem dohanyzok es nem is szeretem. Sot elitelem..

De azert a belso udvaron ami tulajdon keppen a ti reszetek is. Semmi joga nem lehet hozza ha csak a hazban nem szavaztak meg de annak meg felkelene tuntetve lennie valahol

2017. okt. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de biztos, hogy nincs, nem is amiatt büntettek, hanem azért mert közterületen ittunk szerintük.
2017. okt. 21. 11:25
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Közterületen tilos alkoholt fogyasztani. Mindattól eltekintve, hogy én nagyon paraszt dolognak tartom az ilyen törvényt, jogos volt.
2017. okt. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
jol atvagtak teged
2017. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

de, ha a házhoz tartozik az udvar, akkor az nem közterület, hanem magán.

bár tény, hogy akkor meg mit keres ott egy közteres..

2017. okt. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 kovpet ***** válasza:
96%

"szerintem nem is közterület"


Ez nem vélemény kérdése, hanem ténykérdés. Tudjátok meg, hogy közterület-e és ha nem az, akkor fellebbezni kell és nyilván elengedik a büntetést. Az közterület, akkor meg jogos volt a büntetés.

2017. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19%

"szerintem nem is közterület, mert a társasház udvara."



Milyen ház udvara, szerinted?

2017. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10%
Megnyugodhatsz. hogy jog szerint jogos volt. De szavazhatsz olyanra aki nem ilyen csicska törvényeket hoz. Jogod van hozzá.
2017. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 árokpart ***** válasza:
0%
Miért nem zavartátok el őket. Kis határozottság és el is megy a kedvük a büntetgetéstől. Nem nem volt jogos az udvar nem közterület még a rendőr is csak házkutatási határozattal mehet be.
2017. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!