Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem egy házat Pestmegyében,...

Vettem egy házat Pestmegyében, belterületen BP-től 20 km-re. A Szomszéd ház velem párhuzamosan van, azonban a telekhatáron. Húzhatok oda 3m magas kerítést hogy ne lásson át? Ugyanis az ablak is pofámba néz.

Figyelt kérdés
régi ház, akkor lehet ez normális volt, viszont engem nagyon zavar hogy a szomszéd öregek onnan halgatóznak kifelé... telekhatáron van teljesen az egész ház.
2017. okt. 23. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Mért ne húzhatnál?
2017. okt. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mert ha húzok az ablakok ott sötét lesz és emiatt értékcsökkenés lesz. Emiatt feljelenthetnek.... ráadásul elvileg az az ő kerítésük lenne amit nem hajlandóak megcsinálni. Baloldali kerítés.
2017. okt. 23. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Tömör kerítés csak legfeljebb 2,50 m magassággal létesíthető általában. (itt lehet eltérés ha ott más a helyi építési szabályzat, amiről neked kéne érdeklődnöd a helyi hivatalban)


Szomszéddal próbálj beszélni, hogy szeretnél sövényt, kerítést létesíteni, hogy ne legyetek egymás se.gében. De ha tényleg teljesen a telekhatáron van az ablaka akkor nem hinném, hogy szabályos vagy akár méltányos lenne az ablaka elé húzni kerítést. Más megoldás nincs? Kicsit távolabb valamilyen növénnyel megoldani azt, hogy ne lásson be a telkedre?

2017. okt. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Be kell falaztatni az ablakát.
2017. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Telekhatáron létesített nyílászáróknak is megvannak a szabályozásai (méret, elhelyezési magasság, átláthatatlan típus). Legjobb, ha az illetékes önkormányzat építésügyi osztályán érdeklődsz a helyi rendeletek felől.
2017. okt. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!