Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelenthet ez, hogy "rendkí...

Mit jelenthet ez, hogy "rendkívüli munkavégzés"?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy gyárban, egyszerűsített foglalkoztatás, amolyan beugrósként. Elég jól fizetett. 12 óráztam, de a szerződésben ott volt hogy plusz pénz: rendkivüli munkavégzésért + 100 valahány forint.

Na most ez a 12 óra miatt van? vagy pedig van valami egészségügyi kockázat?

Ezek ilyen műanyag fröccsöntő gépek, voltak kint porvédő maszkok de nem használta azokat senki...

Ezelőtt egy nyomdába dolgoztam, az is poros hely, de ott nem volt semmi ilyen. Meg ott kisebb volt a bér is.

Nem kaptam ott bent igazán nagy tájékoztatást. Csak mondták mit csináljak.

Viszont jól fizet, csak ha 10 napot vállalok a hónapban többet keresek mint az előző helyen ha minden hétköznap megyek a hónapban.

Még egy másodlagos kérdés: ha vasárnap mennék, arra kapnék mégvalami pluszt?



2017. okt. 27. 16:32
 1/4 TR75 ***** válasza:
Rendkívüli munkavégzés = túlóra. A tizenkétórázás miatt.
2017. okt. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból, bár nem akarok a zsebedben turkálni, ez anonim hely, az elég jól fizetett mennyit jelentett bruttóban? órabér érdekelne, mert te is írod, hogy 10 napot vállalasz

Mert ez nagyon szubjektív, hogy mennyi a jól fizető.

2017. okt. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

* Ahhoz képest ahol eddig dolgoztam

Békés megyében élek. Eddig ahol voltam, azokon a helyeken ilyen 485 volt a bérem, meg volt nem bejelentett segédmunka 500 ft/óra (trógerolás)

itt meg közel 800 as órabér, 9500 at hazaviszek egy éjszaka, nappal meg 8500. (a pénzek nettóban értetődők, bruttóban nem tudom fejből)

Itt ilyen 85 körül keresnek az emberek, de én folyamatosan keresgélek, ezért is jobb ha nem minden nap megyek, mert tudok menni önéletrajzokat beadni meg állásinterjúkra. Szerintem 120 alatt csak azért érdemes dolgozni hogy legyen valami amég nincs "normális" munka. (kinek mi a normális? nekem az ha nem nehéz fizikai és nem váltott műszak, hanem ha 8-16 vagy 6-14 ig történő munkavégzés)

2017. okt. 27. 22:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, rendkívüli munkavégzés = túlóra.

De nem a 12 óra miatt, hanem mert túllépted a havi normál óraszámot, azaz munkanapokra számított 8 órák összegét.


Ha vasárnap mennél, akkor kapnál rá plusz pótlékot.

Hogy mennyit, azt helyben kell megkérdezned, ez változó.

2017. okt. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!