Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A túlórapénz nem megállapodás...

A túlórapénz nem megállapodás kérdése hanme jogszabályban rögzített mértékű ezt jól tudom? És ha nem fizeti ki a cég vagy nem annyit fizet megtagadható a rendkívüli munkavégzés?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen az a játék megy (mint 10ből 9 helyen…) hogy túlóra és a pénzt erre „majd megbeszéljük”.

De én ezt olvasom: A rendkívüli munkaidőben való munkavégzésért rendkívüli díjazás, túlórabér jár. A túlóra időtartamára időarányos alapbér és ez alapján számolt bérpótlék illeti meg a munkavállalót.

A bérpótlék mértéke:

munkanapon 50%,

pihenő- és munkaszüneti napon 100%.


[link]


Vagyis a túlórapénzen a világon semmi megbeszélnivaló nincs nem kell ide semmi max egy számológép. Munkaidőm havi szinten adott bérem adott ebből kiszámolható az órabérem + 50% rá kell tenni és ott a túlórapénz.

Nem lehet egy percig se kérdéses mennyit kapok: annyit amennyit egyébként is kapnék 1 órára megfejelve 1,5-ös szorzóval.


Na most ha a cég azt mondja hogy a túlórára kapsz X Ft-ot és az nem annyi amennyinek lennie kéne én mondhatom azt hogy sorry akkor nem túlórázok? Ott bérem kiszámolva nekem ennyi jár, nem lehet kérdés, vagy kifizetik ezt vagy no túlóra.


Szóval megtagadható a rendkívüli munka ha a cég kevesebb órabért állapít meg?


Kollektív szerződéssel se lehet ettől eltérni max felfelé de ez mindegy mert nekem nincs kollektív.


2016. nov. 28. 11:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Megtagadhatod a munkàt, jogod van hozzà. A munkaadònak meg joga van nem alkalmazni téged többet. Kèrdès milyen munkakörben vagy, mennyire vagy pòtolható. Ha könnyen, akkor siman kirùgnak es dèlutàn mar màs van a helyeden.
2016. nov. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

"Ha könnyen, akkor siman kirùgnak es dèlutàn mar màs van a helyeden."


Ez már helyből fals mert ha más nem is a felm idő azért ott van. Vagyis még 30 napig kell néznie a pofámat ha ki is rúg.

Vagy fel is menthet a munkavégzés alól de az meg csak nekem jó, mert akkor be se kell járni de a pénz persze így is jár.


Vagy fegyelmivel történő azonnali hatályú elküldés? Azt is lehet de arra ok is kell és azt odakamuzni nem könnyű tudva hogy megyek is a bíróságra utána.

2016. nov. 28. 11:35
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Munkamegtagadás esetén az azonnali felmondás jogos.
2016. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Így van. Ha megtagadod a munkát, akkor azonnali felmondàs. Nem fogja a pofadat 30 napig nèzni ne aggódj.
2016. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
58%
Jaj, de kis "èdes" vagy. Mesz bìròsàgra? Szerinted ez meghatja a főnöködet. Olyan papìrokat tud kamuzni, amilyet akar. Akàr a te aláíràsoddal is. Aztán jarkàlhatsz èvekig bìròságra, beleölhetsz több százezret a bizonyìtasba, ès még ha nyersz is, kapsz 1 havi bèrt." Megéri."
2016. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

"Munkamegtagadás esetén az azonnali felmondás jogos."


Meg lehet-e tagadni ki nem fizetett munkát?


nekem van papíron 8 órás munkaidőm. Elvégzem. Ez nem talált.


És van a túlóra, amit ugye nme fizetnek ki rendesen (vagy épp sehogy).


Kérdés: egy eleve hónapok óta nem fizetett túlórás múlttal a további túlórák megtagadása az megtagadás-e egyáltalán?


Hát ha én tartozom a boltosnak akkor ugrálhatok-e hogy nem ad kenyeret-amikor még az előzőt se fizettem ki?

2016. nov. 28. 11:47
 7/26 A kérdező kommentje:

"Akàr a te aláíràsoddal is."


Volt a környezetemben olyan munkáltató aki ezt gondolta. Nem az én ügyem volt de tudom per lett belőle és olyan bünti + perköltség hogy a cég csődbe is ment.

2016. nov. 28. 11:48
 8/26 anonim ***** válasza:
56%
Munkaidő nyilvántartáson vezeted a túlórát?
2016. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"Munkaidő nyilvántartáson vezeted a túlórát?"


Hogyne vezetném.

2016. nov. 28. 12:39
 10/26 A kérdező kommentje:
Sőt, szerencsére a telepen több cég is van és a cégtől független beléptetőrendszer is működik ami mutatja mikor jövök megyek és ebbe a paraszt főnök se tud belenyúlni.
2016. nov. 28. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!