Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szólásszabadság van. Mindenki...

Szólásszabadság van. Mindenki mindenhol és minden formában szídja mindengyik ország aktuális vezetőjét. A holokauszt tagadása viszont illegális. Nem ellentmondásos ez kicsit?

Figyelt kérdés

2017. okt. 28. 21:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
72%
Én igazából már alapból azt nem értem, hogy miért akarja valaki tagadni a holokausztot...
2017. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
51%

Én inkább azt kérdeztem volna meg, hogy ha a holokauszttagadás bűncselekmény, akkor ugye a donkanyar tagadása, vagy a indiánok kiirtásának tagadása is az?


Ugye nem?

2017. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
46%

Nekem inkább az az ellentmondás, hogy a komcsi bűnök mosdatóit nem veszik ennyire szigorúan.


Amúgy meg a szólásszabadságot leginkább az usákoknál veszik "szó szerint", máshol nem.

2017. okt. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem volt holokauszt, akkor a tömött halmokba pakolt, csontsovány emberek mik azok a fotókon és a videófelvételeken?

Ha nem volt holokauszt, akkor a Babij Jar-i mészárláshoz hasonló esetek mégis mik voltak?

2017. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy más hasonló események tagadása is bűncselekmény, teháp pl. a holodomor tagadása is.


Más szint egy politikust kritizálni és egy egész nép szenvedését semmibe venni és letagadni.

2017. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
45%
13. ugyanaz vonatkozik azokra is csak ifjú náciból több van mint ifjú komcsiból és jár a szájuk,hogy nem őrjönghetnek ahogy nekik tetszik
2017. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
27%

'Én inkább azt kérdeztem volna meg, hogy ha a holokauszttagadás bűncselekmény, akkor ugye a donkanyar tagadása, vagy a indiánok kiirtásának tagadása is az?'


Miért kellett ebbe beszámítani az indiánokat?

2017. okt. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
63%
17# Mert legalább akkora népirtás volt, ha nem nagyobb. Vagy másképp látod?
2017. okt. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
38%

Baloldalinak tartom magam, de ez szerintem is nem csak ellentmondás hanem baromság is. Lehet ennél mocskosabb dolgokat is mondani, ami viszont nincs büntetve.


Politikusokra viszont lehet alkalmaznék valami etikai kódexet, hogy ha konkrét hazugságon kapnak egy képviselőt, vagy egy parlamenti felszólalásban kizárólag személyeskedik, akkor a házelnök tiltsa ki pár napra az országházból.

2017. okt. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
35%

'17# Mert legalább akkora népirtás volt, ha nem nagyobb. Vagy másképp látod?'


Az indiánok azért hullottak tömegével, mert egyrészt nem tudtak megbirkózni az európaiak -fehérek- által behurcolt betegségekkel, miután nem voltak ezekre immunisak. Másrészt dúltak a háborúk az indiánok között, amit elköltöztetésekkel próbáltak elkerülni, a kormány ekkoriban rezervátumokba akarta áttenni az őslakosokat, ahol megtanulhatják a civilizált életet, ők viszont nem akartak felhagyni addigi életmódjukkal, így inkább fegyvert fogtak, ez pedig újból háborúkhoz vezetett.

Később -1880-as évektől- reformpolitikával próbáltak némi civilizált életet teremteni, csak kiderült, hogy ez kísérlet még nagyobb károkat okoz, mint a háborúk, így Franklin Roosevelt fel is hagyott az asszimilációs próbálkozással. Volt persze egy szándékos, szervezett mészárlás, amit önkéntes katonák hajtottak végre

2017. okt. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!