Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A vegrehajto a noveremen...

A vegrehajto a noveremen probalja behajtani a tartozasom, ehhez van joga? En kulfoldon elek.

Figyelt kérdés
diakhiteltartozas
2017. okt. 30. 15:24
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
nem vagyok hozza bejelentve csak a vezeteknevunk azonos ennyi
2017. okt. 30. 20:02
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

21: Valoszinuleg azert probalkoznak mert o az ugynevezett kezbesitesi meghatalmazott.

Kerdezo, ha nem vagy hozza bejelentve (esetleg nincs is magyar lakcimed), akkor onnan illetve tole semmit se vihetnek el.

Viszont nagyon ajanlom hogy fizesd ki, mert csak noni fog. Es amint lesz barmi bejelentett magyarorszagi jovedelmed akar husz ev mulva is, vagy teszemazt nyugdijad (mielott jonnenek az elevulessel egy sima level megszakitja), akkor lecsapnak es nyogheted eleted vegeig. Raadasul EUn belul mar nem olyan nehez ervenyesiteni a behajtast.


Mondjuk ha pl Braziliaban elsz es nem is akarsz hazajonni soha, akkor sok felnivalod nincs.

2017. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok a szánalmas bolond?

Az általad belinkelt pont azt bizonyítja, amit én írtam :D

De nyugodtan legyél abban a hitben h ez a végrehajtósdi csak úgy megy, hogy bármire amire rámutat a végrehajtó, azt vihetik is, mert csak és kész :D

2017. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
41%

Ha nincs:

-neveden ingatlan, gépjármű

-nincs bankszámlád, részvényed, takarékbetétkönyved, bármilyen megtakarításod, vagy gazdasági társaságban tulajdonrészed

-ingóságok (a vht-ben meghatározott lefoglalás alól mentes ingóságokon felül)

-nincs jövedelmed melyet a munkáltatódtól letiltathatnak,

akkor a végrehajtó nem tud lefoglalni semmit.

Az, hogy ki hova van bejelentkezve lakhatás céljából, egy dolog, mert ha pl. külföldre megy valaki munkát keresni, attól még nem kötelező neki kijelentkezni pl. szülei címéről ahol eddig élt és nem kötelező hajéktalanná válnia csak mert tartozik a végrehajtónak. Lakhatáshoz annak is joga van, akinek nincs vagyona, de lakhatását szívességből lehetővé teszik számára a rokonai.

2017. nov. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
frissite az ugyben: a vegrehajto jelzalogot tett a nagypapa hazabol ram eso orokreszre igy a haz eladasa problemas A testver a z ugyvednek fizetett a jekzalog levetelenek intezeseert nem az o tulajdonait zaklattak.
2017. dec. 6. 03:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!