Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Viszatartják a kilépő papírjai...

Viszatartják a kilépő papírjaimat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Közös megegyezéssel szűnt meg a munkaviszonyom az egyik Tankarületnél (KLIK) 4 év után.


Mikor leszámoltam azt az ígéretet kaptam, hogy következő hétfőn átvehetem a kilépő papírjaimat. Mikor bementem közölték, hogy a főigazgató szabadságon van menjek be következő hét pénteken. Megvártam a pénteket, bementem, akkor közölték, hogy az igazgató házon kívül van, menjek vissza hétfőn. Hétfőn még mindig nem kaptam semmit, de mondták, hogy majd hívnak ha mennem kell. Csütörtök van, és még nem hívtak.


Mi a teendő ilyenkor?


(munkaügyi dolog, de mivel jogi kérdéseket vet fel, jobbnak láttam ebbe a részbe írni)



2017. nov. 9. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bemész hozzájuk mondjuk holnap, s közlöd velük, hogy ha nem adják ki azonnal a papirjaidat, akkor az ajtón kilépve az utad egyenesen a munkaügyi biróságra fog vezetni.
2017. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Te is tudod hívni őket, nem kell oda mászkálni mindig, de akár naponta is felhívhatod őket. Egyébként most rákerestem és a törvény 5 munkanapot ír elő, tehát már ideje lenne.(egyébként nekem volt olyan, hogy 1 hónap után kaptam meg, ha valahol kérik megmondod, hogy még nem adták oda, ebből nekem sem volt problémám, munkanélkülibe be tudsz jelentkezni a papírok nélkül is)
2017. nov. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hatásos volt amit az Első írt. Hívtam őket telefonon "őőőő még nem tudjuk odaadni..." jöttem a munkaügyi bírósággal, aznap délután visszahívtak, hogy mehetek érte.
2017. nov. 14. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!