Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az orvos megszegte az orvosi...

Az orvos megszegte az orvosi titoktártást?

Figyelt kérdés
Szisztok! 17 éves vagyok, és ururlógiai problémám van (nem részletezem). Nyáron anyukámmal elmentünk a korházba, és vizsgáltarta írtak ki mára. A korház (minden engedély nékül) felhívta a nagyanyámat, és elmondta a problémámat, illetve minden részletet. Nagyonideges vagyok, mert nekik nem akartam elmondani, az emberenek vannak magánügyei is. Illetve azt sem értem, hogy hogy kapcsolatak össze nagyanáyámmal, illetve milyen jogon mondták neki el, holott csak a gondviselőmnek (anyukámnak) adhatnak ki információt. Ezzel megszegték az orvosi titoktartást? Éerdemes bemenni, és kérdőre vonni őket?

2017. nov. 13. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem érdemes. Butaság. Kinevet nagymamád, vagy mi? Családon belül vagy. Ha fáj, ne menj ahhoz az orvoshoz megint. Ennyi. De nem olyan nagy tragédia.
2017. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező,igen jól látod a dolgot. Mondjuk általában nem az orvos a hibás ilyenkor hanem az asszisztens. Továbbá érdemes tisztázni, hogy tényleg a kórháztól tudja e a mama. Amennyiben igen akkor a betegjogi képviselő tud segíteni az ügyben.
2017. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem családtagnak adnak információt. Amúgy zavaros az egész. A doki hipp hopp kinyitotta a telefonkönyvet és csak úgy felhívta a nagymamádat?
2017. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 Na igen, én is ezen gondolkoztam. Hogy honnan tudták a telefonszámát, és a rokoni szálakat. Nekem is zavaros ez.


#2 Igen, biztosan jó kórháztól, a városban csak egy korház van


#1 Nem nevet, ki, de nem szerettem volna, ha bárki is tud róla anyukámon kívül.


Szerintem bemegyek, és elmondom, az asszisztens nőnek, hogy ezt mégis hogy gondolta. Jogomban áll visszautasítani az orvosi segítséget (műtét) nem erőszakoskodhatnak..

2017. nov. 13. 15:35
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Persze,hogy nem erőszakoskodhatnak,de te nem egyeztél bele a körülmetélésbe?
2017. nov. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Na de milyen problémával?

És a nagyanyád diszkrét vagy fecsegős asszony? Egyáltalán hogy derült ez ki?

2017. nov. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#5 Milyen körülmetélésbe? o.O


#6 A problémám titok, sajnos a nagyanyám a fecsegősebbik fajta, és nem rajtam múlott, hogy ne derüljön ki, a kórház értesítette, csak azt nem tudom, hogy milyen jogon?!

2017. nov. 13. 16:14
 8/13 anonim válasza:
56%

Én a helyedben ezek után minden segítséget lemondanék, megvárnám a 18. évem betöltését és szaktanácsot kérnék olyan hozzáértő személytöl, aki ebben kompetens, mert ez lesz, ha egyedül állsz neki fiatalkorúként.

(Egyébként én ezt is tettem amit leírtam, így minden kétes embert, orvost sikerült elkerülnöm, és a problémám is úgy oldódott meg ahogy azt én szerettem volna, nem úgy ahogy az orvosok.) :)

2017. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
18 alatt a gyámodnak tudnia kell az egészségügyi problémádról. Hogy miért nagyanyád volt megadva kapcsolattartónak azt nem tudom..
2017. nov. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Nem a nagymamám volt megadva kapcsolattartónak. Anyukámmal voltunk a kórházban. Utólag vissza gondolva senkit sem adtunk meg kapcsolattartónak...
2017. nov. 14. 06:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!