Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az orvos megszegte az orvosi...

Az orvos megszegte az orvosi titoktártást?

Figyelt kérdés
Szisztok! 17 éves vagyok, és ururlógiai problémám van (nem részletezem). Nyáron anyukámmal elmentünk a korházba, és vizsgáltarta írtak ki mára. A korház (minden engedély nékül) felhívta a nagyanyámat, és elmondta a problémámat, illetve minden részletet. Nagyonideges vagyok, mert nekik nem akartam elmondani, az emberenek vannak magánügyei is. Illetve azt sem értem, hogy hogy kapcsolatak össze nagyanáyámmal, illetve milyen jogon mondták neki el, holott csak a gondviselőmnek (anyukámnak) adhatnak ki információt. Ezzel megszegték az orvosi titoktartást? Éerdemes bemenni, és kérdőre vonni őket?

2017. nov. 13. 14:56
1 2
 11/13 anonim válasza:
94%

A nagyanyád nem a kórháztól tudott meg minden részletet, hanem az édesanyádtól!


Mivel szeret fecsegni és beletúrni az orrát mindenbe, nem tudott hallgatni. Viszont azt nem akarta elárulni, hogy valójában kitől tud a dolgaidról.


Ezért találta ki ezt a történetet, hogy "a kórház őt felhívta". Ilyen nincs! A kórházban ezt nem csinálják, nincs is erre idejük, és tudják, hogy ez kirúgással jár!


Nyugodtan érdeklődj a kórházban, az biztos, hogy senki nem telefonált a nagyanyádnak!


Én inkább kifaggatnám édesanyádat, hogy miért kellett elmondani a magánügyedet a nagyanyádnak, majd figyelmeztetném, hogy a nagyanyád az ilyen személyes információkkal visszaél.


Egyébként, mindezt tapasztalatból tudom, mert az én édesanyám és a nagyanyám ugyanilyenek voltak!


Megkértem édesanyámat, hogy ne mondja el a nagyanyámnak, hogy aranyér műtétre megyek. Édesanyám nem bírta ki, hogy ne mondja el a nagyanyámnak...

A nagyanyám alig várta, hogy elmondja az összes rokonnak és együtt kinevettek, piszkáltak, megaláztak.


Édesanyám egy ideig hazudott, hogy nem ő mondta el...

Végül bevallotta, hogy igen.

2017. nov. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: Biztos nem anyukámtól tudta meg, elmondta a nagymám, hogy az orvos hívta fel (felírta a nevét, meg a telefonszámát), és ő tájékoztatta..
2017. nov. 16. 16:47
 13/13 anonim ***** válasza:
És tényleg a te orvosod volt?
2018. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!