Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csalónak neveztek Facebookon,...

Csalónak neveztek Facebookon, indíthatok kártérítési pert, iléletve rágalmazásért tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
2017. nov. 16. 18:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen tehetsz. Az más kérdés, hogy milyen sikerrel. Nyilván a körülményektől függ.
2017. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Kártérítési pert? Ugyan már!

Rágalmazásért persze, tehetsz feljelentést, az megint más dolog, hogy érdemes-e. Szó szerint azt írta, a neveddel, hogy te vagy csaló? Neked szólt? Amennyiben igen, akkor persze, tegyél. 10.000 Ft illetéket le kell mellé rónod, ha bebizonyosodik a bűnössége annak az embernek, akkor ezt visszakapod, ha megfizeti. És remélhetőleg a 30 nap még a tudomásodra jutástól számítva nem telt el, mert ha igen, akkor buktad!

Ja, és persze, ha feljelentést teszel, akkor készülj fel rá, hogy bíróságra kell menned, akár többször is, ha úgy van. És persze neked kell majd mindent bizonyítani.

2017. nov. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Saját névvel kommentelt az illető, és az én teljes nevemet írta ki. Cégem van, arról nem tudott, így azt nem nevezte meg, de ez alkalmas arra, hogy anyagi hátrányt okozzonm nekem. MIt kell bizonyítanom, ha a saját nevével nevezett engem csalónak? A kommentje nem bizonyítja, hogy így volt? Felszólítottam, hogy távolítsa el a bejegyzést, ezt nem tette meg, letiltott. A bejegyzés 4 éves, de csak most találtam rá. Ezt is nekem kell biozonyítanom?
2017. nov. 16. 18:44
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A magánvádas eljárásoknál az, akinek a sérelmére bűncselekményt követtek el, annak vagy a cselekmény megtörténtétől, vagy ennek tudomására jutásától számított 30 napon belül lehet a lépéseket megtenni. Ha ebből kicsúszik az illető, akkor ha meg is indult az eljárás, meg kell szüntetni, ugyanis nem lesz joghatályos a magánindítvány. És igen, mindent neked kell bizonyítani. Nyilván a bíróság vizsgálja, hogy joghatályos-e a magánindítvány. Azonban ha ez a bejegyzés továbbra is mindenki számára látható, akkor neked nem sokat kell bizonyítani, hisz bárki látja, hogy rád nézve ez elég rossz dolog.

De eldöntöd, hogy megéri-e ez az egész neked.

2017. nov. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ha google-ben rákeresnek a nevemre, akkor látható.
2017. nov. 16. 19:11
 6/22 anonim ***** válasza:
Első kérdés nyilván az, hogy csaló vagy-e. (Jogi értelemben!) Mert ha igen, és csak bosszúra utazol, akkor visszafelé sülhet el a dolog, és még téged büntetnek.
2017. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Tisztáztam magam a vádak alól még régebben.
2017. nov. 16. 20:09
 8/22 anonim ***** válasza:
Szóval ha jól értem valaki valami hülye kép, poszt alatt beszólt neked, és ezért te perelni szeretnél? Csak mert akkor szerintem facebook felhasználók 90%át lehet perelni xd
2017. nov. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hát erre ugye van jogi lehetőségem. Akkor miért ne?
2017. nov. 16. 21:02
 10/22 anonim ***** válasza:
Simán letagadhatja, hogy ő írta a kommentet, nem fogod tudni bebizonyítani, hogy azzal a névvel az a személy írt.
2017. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!