Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha azt mondom, hogy az angol...

Ha azt mondom, hogy az angol csajok csúnyák akkor kirekesztő vagyok?

Figyelt kérdés

általánosítok is, meg hátrányosan különböztetek meg ilyenek


vagy ez csak a cigányokra évényes?


2010. máj. 31. 23:47
 1/8 A kérdező kommentje:
provokációnak tűnik, de komolyan kérdezem, és nem vagyok jobbikos
2010. máj. 31. 23:48
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kirekesztő. Őszinte.
2010. máj. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak van szemed.:D
2010. jún. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Na most itt Magyarországon nyilván senki sem háborodna fel, mert nincsenek angolok:D

És szerintem a csúnyára nem vonatkozik.

Tehát ha Nagy-Britanniában azt mondod hogy minden angol bűnöző, na akkor vagy az.

(Amúgy nem is csúnyák!)

2010. jún. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
nem, csak ha azt mondod, hogy a szőke nők okosak:P
2010. jún. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Azt nem érted, hogy azok, akik a cigányokkal szemben rasszisták, azok nem általánosítanak, hanem valami egész mást csinálnak.


Pl. ha te azt mondod, hogy az angol lányok csúnyák, akkor ezzel azt fejezed ki, hogy általában csúnyák. Ha meglátsz egy szép angol lányt, akkor nem próbálod bebizonyítani, hogy csúnya, mivel az angol lányok csúnyák. Sőt, ha meglátsz egy angol lányt, akkor nem hőkölsz vissza undorodban, hogy jaj de csúnya lány.


Aki azt mondja, hogy a cigányok gyakran lopnak, az nem rasszista, csak általánosít. Az viszont már rasszizmus, hogy "a cigányok ne kaphassanak családi pótlékot" (ma olvastam itt ezt a javaslatot a családi pótlékkal kapcsolatban) és a többi hasonló szöveg, mert itt arról van szó, hogy minden egyes cigánnyal bizonyos módon bánna az illető azon az alapon, hogy az illető cigány.


Ha azt mondod, hogy az angol nők csúnyák, az általánosítás, de nem hátrányos megkülönböztetés. Az a hátrányos megkülönböztetés, amikor megszabod, hogy a világszépe-választáson nem indulhat angol nő, mert mivel "az angol nők csúnyák", ezért minden angol nő csúnya. Még akkor sem indulhat angol nő, ha történetesen ő a legszebb.


Az általánosítás indukció, a rassizmus viszont dedukció. Ezt nem képesek felfogni azok, akik cigányoznak és azzal védekeznek, hogy "ez nem előítélet, hanem ítélet".

2010. jún. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
00:48 azt hiszem már kapisgálom a dolgot!
2010. jún. 1. 01:05
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem, csak buta.
2010. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!