Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bizonyíthatóan német...

Ha bizonyíthatóan német származású apai ágon a családom, visszaköltözhetek Németországba magyar állampolgárként?

Figyelt kérdés

Sajnos németül jelenleg nem tudok, csak angol erős alap, ill. közép szinten, de hajlandó vagyok újra elkezdeni németül tanulni. A felmenőim a 18. században lettek Magyarországra telepítve (a városkát is tudom, hogy valószínűleg honnan), magyarnak érzem magam, de fontosak a hagyományaink is, pl. a protestáns vallásunk.


Szeretem Magyarországot, hazaszerető ember vagyok, büszke vagyok az itt élt felmenőimre, de kezdek belefáradni. Diplomásként több, mint másfél éve nem találok állást, egészségügyi ellátás gyakorlatilag nincs. Az egyetemeken azt látom, hogy nagyon tehetséges emberek, lepusztult kis szobákban üldögélnek egyedül és arról beszélnek, nincs forrás. Az akadémikusokról -MTA rendes tagjai- alkotott véleményem nagyon rossz. A középiskolák, gimnáziumok közül, csak az elit kategóriásak a megfelelők, de azokban is csupán 1-2 kitüntetett osztály erős (máshol olyan tanárokat kapnak, aki éppen jut). Más ágazatokban, amibe belelátok, pl. a mezőgazdaságban az látszik, hogy földalapú támogatás nélkül összedőlne, de azzal együtt is csak vegetál. Mindent az EU szabályoz, párbeszéd az ágazatban nincs, korrupció és pl. földbérlő strómanokon, multicégeken keresztüli le rablás annál nagyobb. Ez sem alternatíva az élethez. A cégkultúra alacsony, a KKV vezetők között sok a maffiózó és a politikai szerencselovag. Az állami tulajdonú nagy cégek jó része zűrös (ügyfelüknek sem jó lenni, nemhogy ott dolgozni). A külföldi multik nagy része, pedig csak lerabolja, kizsákmányolja az országot.

Tisztelet a kivételnek, minden fenti szektorban!


Az egyházak gyakorlatilag nem működnek, közösséget nem jelentenek, nem céljuk, hogy hitben élő családokat adjanak a társadalomnak. Sok az egyházi köntösbe bújtatott szekta, a megélhetési papok, lelkészek. Három templom van a városomban a vallásomból, de egyikben sem találok közösségre, gyakorlatilag hívő vagyok, de hitemet nem tudom gyakorolni.


Az emberek zárkózottak, nehéz ismerkedni, nehéz komoly párkapcsolatot találni, a családok java része szét van verve, rengeteg a válás. Sokaknak, csak a pénz számít, tisztelet a kivételnek. A közösségi élet gyér, ami hivatalosan van, pl. táncházmozgalom, az is nagyon takaréklángon működik. Közösségépítéssel is próbálkozom, de az emberek passzívak.


Nem érzem itt jól magam, de nem felejteném el Hazámat, Magyarországot, a gyerekeimet is megtanítanám magyarul és németül is, gyakran el is hoznám őket ide, sőt a szülői házam sohasem adnám el. Ill. hivatalos úton -nem civil szervezeteken keresztül- támogatnám Magyarországot, ahol lehetőségem lenne rá.


A német állam hatóságai ebben tudnak tanácsot adni, vagy csak a nem német származású "migránsokat" fogadják be?



2017. nov. 21. 14:02
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
# 9.: Ne haragudj, én ilyet nem írtam rád, nem tudom ki bántott meg.
2017. nov. 21. 15:41
 12/35 A kérdező kommentje:
A # 10. válaszom a # 8. hozzászólónak ment, nem a # 9.-nek.
2017. nov. 21. 15:55
 13/35 anonim ***** válasza:
78%

Most akkor mi a fene bajod is van? Sokadiknak írom, de bármikor mehetsz bárhová, viszont állampolgárságot erre nem fogsz kapni! Hiába is keresed vissza a felmenőid akár Mitokondriális Éváig...

Továbbá azt se várd, hogy kinyják a sgged, bármilyen tévképzeted is van erről. De ott az internet nyelvtanulásra, ha nem tudsz a diplomáddal elhelyezkedni, akkor képezd át magad... bizony tenni kell az előrehaladáshoz.

2017. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

# 13.: Ezzel egyetértek, bár a verbális durváskodást nem igazán értem, miért kell beleszőni a mondandóba?


Dolgozhatsz te akármennyit, tehetsz bármit, attól még nem biztos, hogy jól fogod magad érezni az adott társadalomban és be tudsz illeszkedni.


Pl. a Brit Királyi Kémiai Társasággal (RSC) egyenértékű német intézet -August Wilhelm von Hofmann, híres német kémikus alapította a 19. sz.-ban- kimondottan meghívót ad a "menekülteknek", Magyarországon migránsoknak hívjuk őket, hiszen sokadig békében élő országon keresztül érkeznek.: [link]


Ha németek a felmenőid, miért nincsenek hasonló lehetőségek?

2017. nov. 21. 17:37
 15/35 anonim ***** válasza:

Igen, tamogatjak a nyelvtanulasodat, az un. intergracios kurzuson valo reszvetel felet az allam allja, ha ket even belul b1 nyelvvizsgat teszel es elvegzed az orientacios kurzust tovabbi penzt kapsz vissza. Mire vagy megkivancsi?


A dedapadnak ehhez tovabbra sincs koze...

2017. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
válasz 17:55-kor.: Köszönöm, ez hasznos válasz!
2017. nov. 21. 17:58
 17/35 anonim ***** válasza:
59%

Nekem erős a gyanúm, hogy te egy kamus gyerek vagy, még lehet a német származásod is az, és más a célja kiírásodnak.


Amúgy meg elvileg bármikor kimehetnél ha akarnál, szerintem ha meg bizonyítottan lenne felmenőd, és tudnál németül akkor még az állampolgárságot is megadnák gondolom.

2017. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

# 18.: Ez nem igaz, tényleg német származású vagyok. És nem más célú, gondolkozok a jövőn és benne van, hogy külföldre megyek. Nagyon tettszik az a város, ahonnan a családom származik, még nem voltam ott.


Egyébként miért lenne kamu? Sok sváb él Magyarországon.


Nem hiszem, hogy az állampolgárságot az 1800-as években élt német felmenőim miatt könnyebben megkapnám (ahogy ezt az előzők is írták). És sajnos egyenlőre nem tudok németül, de ami késik az nem múlik.

2017. nov. 21. 18:11
 19/35 A kérdező kommentje:
# 15.: Nem értem, mi a gond (mit érzel "gáznak"), itt olvashatsz róla.: "Following his return to Germany Hofmann was the principal founder of the German Chemical Society (Deutsche Chemische Gesellschaft zu Berlin) (1867) and served 14 terms as its president.[2]" forrás: [link]
2017. nov. 21. 18:24
 20/35 anonim ***** válasza:
Apai ágon én is német származású vagyok, beszélek is németül. Felmenőim nem rendelkeztek német állampolgársággal tehát ilyen jogon nekem nem jár. A 2.vh után kérdés nélkül átvették a kitelepített mo-i németeket, de nyilván most nincs ilyen mechanizmus. Egyébként meg magyar vagyok, nem tartozom én oda, ahogy az őseim se már évszázadok óta.
2017. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!